Wicemistrzynie Polski zagrają dziś na parkiecie beniaminka

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-09-18 07:00
A|A|A

Suzuki Korona Handball wróciła do elity po dwóch sezonach nieobecności, zajmując miejsce Ruchu Chorzów. Klub dokonał kilku wzmocnień – do zespołu latem dołączyły rozgrywające Magdalena Więckowska, Alicja Pękala, Paulina Kasprzyk, kołowa Julia Jasińska, prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk i bramkarka Patrycja Chojnacka.

Kielczanki na inaugurację przegrały z Perłą Lublin 22:29. Po dwóch seriach mają na swoim jeden punkt zdobyty w konkursie rzutów karnych w meczu z Młynami Stoisław Koszalin. W tabeli zajmują szóstą lokatę, tracąc do znajdującego się tuż za podium Elbląga zaledwie dwa oczka.

Najskuteczniejsze w ekipie Korony są na razie Michalina Pastuszka i Marta Rosińska, które na listę strzelczyń wpisały się dziewięciokrotnie.

Kobierzyczanki rozpoczęły sezon 2021/2022 od dwóch wygranych. W pierwszej serii pokonały na wyjeździe 24:23 MKS Piotrcovię Piotrków Tryb., a w niedzielę okazały się lepsze od Startu Elbląg, z którym wygrały przed własną publicznością 26:20.

Najlepszą zawodniczką obu tych spotkań została Brazylijka Vitoria Macedo. Z dobrej strony pokazały się również Karolina Wicik czy Aleksandra Tomczyk.

Drużyny z Kielc i Kobierzyc mierzyły się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej sześciokrotnie. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na korzyść wicemistrzyń Polski, które z tych starć wychodziły zwycięsko pięć razy.

Początek sobotniego spotkania Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce o godz. 15.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama