Patrycja Chojnacka dołącza do trzeciego zespołu Superligi piłkarek ręcznych

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-06-11 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-06-11 07:00

Patrycja Chojnacka to wychowanka Zagłębia Lubin i absolwentka SMS-u Gliwice. W minionych rozgrywkach Superligi była pewnym punktem zespołu Korony Handball Kielce. 

Zawodniczka związała się z KPR-em rocznym kontraktem. W najbliższym sezonie będzie tworzyć między słupkami duet z Beatą Kowalczyk. Chojnacka ma na swoim koncie już jeden srebrny krążek mistrzostw Polski – w 2014 roku zdobyła z Zagłębiem wicemistrzostwo Polski.

Jestem bardzo szczęśliwa, że przychodzę do drużyny KPR Gminy Kobierzyce. To bardzo duży krok w mojej sportowej karierze. Chcę się cały czas rozwijać i podnosić swoje umiejętności, a uważam, że to idealne do tego miejsce. Marzeniem każdego sportowca jest gra o najwyższe cele. Wierzę, że przyszły sezon w Kobierzycach będzie równie owocny jak ten. Wiem, że oczekiwania są ogromne, ale jestem niesamowicie zmotywowana. Ponadto powrót w rodzinne strony bardzo mnie cieszy. Moja rodzina zawsze kibicuje mi sprzed telewizora, a teraz będą mogli zdecydowanie częściej zasiadać na trybunach. Już nie mogę się tego doczekać – mówi Patrycja Chojnacka.

Wcześniej klub z Kobierzyc opuściły dwie zawodniczki – Barbara Zima i Paulina Ilnicka. Do zespołu prowadzonego przez Edytę Majdzińską przyszła natomiast Katarzyna Cygan. Ważne kontrakty mają: Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Shupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.