Wicemistrzynie Polski lepsze od outsidera PGNiG Superligi

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-10 21:05 | Zmodyfikowano: 2022-04-10 21:05

Kobierzyczanki od początku znacznie lepiej radziły sobie w defensywie, skutkiem czego łatwiej było im zdobywać bramki. Mecz od początku układał się po myśli ekipy Edyty Majdzińskiej – po trafieniu Aliony Shupyk było 3:1, a chwilę później Paulina Ilnicka podwyższyła wynik na 6:3 (9').

Przyjezdne wypracowywały sobie akcje, ale miały problem z pokonaniem dobrze spisujących się bramkarek wicemistrzyń Polski – zarówno Beata Kowalczyk, jak i Barbara Zima spisywały się bardzo dobrze (11:5 w 16'). To pozwalało na wyprowadzanie kontr. W nich praktycznie bezbłędne były skrzydłowe wicemistrzyń Polski, które w pierwszej połowie trafiły łącznie osiem razy. Do przerwy KPR miał osiem bramek przewagi (19:11).

Po zmianie stron kobierzyczanki nie odpuszczały i systematycznie powiększały przewagę. Grały dużo szybciej, czym zmuszały rywalki do popełniania wielu błędów i zamieniały je na trafienia (24:13 w 37'). Szczególnie aktywny był duet Despodovska-Buklarewicz, który dominował po lewej stronie boiska (26:15 w 41').

Mniej więcej na dwadzieścia minut przed końcem spotkania czerwoną kartką ukarany został Paweł Tetelewski. Trener Korony kwestionował decyzje sędziowskie i został wykluczony ze spotkania. Jego zespół ambitnie walczył, ale nie zdołał zmienić losów meczu (29:18 w 52'), Praktycznie równo z końcową syreną wynik spotkania na 31:20 ustaliła Natalia Janas.

KPR Gminy Kobierzyce dzięki wygranej z Koroną pozostał na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

KPR Gminy Kobierzyce - Korona Handball Kielce 31:20 (19:11)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek 1, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 6, Janas 5, Kozioł 4, Ważna 2, Despodovska 8, Shupyk 1, Wicik 1, Macedo, Ivanović.

Korona: Chojnacka, Hibner – Chodakowska, Gliwińska 2, Staszewska 1, Więckowska 5, Jasińska 3, Kowalczyk 4, Rosińska 3, Costa Pereira 2, Kędzior

MVP meczu: Zorica Despodovska (KPR).