Podtrzymać zwycięską serię. Kobierzyczanki zagrają dziś w Koszalinie

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2021-09-29 06:30

Koszalinianki przed tym sezonem doznały kilku osłabień. Drużynę opuściła m.in. najskuteczniejsza zawodniczka, Lesia Smolinh, a także dwie zawodniczki z podstawowego składu – Natalia Volovnyk i Yuliya Andriichuk. Klub dokonał wzmocnień w postaci rozgrywających Adrianny Kurdzielewicz (MKS Zagłębie Lubin) i Martyny Żukowskiej (Eurobud JKS Jarosław) oraz dwóch skrzydłowych – Żanety Lipok (KPR Ruch Chorzów) i Aleksandry Zaleśny (MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.). Biało-zielone w trwającej kampanii prowadzi duet trenerski Waldemar Szafulski i Waldemar Szymański.

Młyny zajmują w tabeli przedostatnie miejsce. Dotychczas koszalinianki zdobyły punkty po konkursie rzutów karnych w Kielcach, a w niedzielę uległy zespołowi z Jarosławia 20:21.

- W Koszalinie spodziewamy się walki o każdą piłkę. Nasze rywalki są bardzo mocne u siebie i zawsze trudno nam się tam gra. Jest to bardzo specyficzna drużyna, mimo że zaczęły ten sezon od przegranych, to będą mocno zdeterminowane, aby powalczyć o trzy punkty. Myślę, że mocnym punktem w ich drużynie jest Hanna Rycharska, którą trudno zatrzymać. Z pewnością swoje dołożą Paula Mazurek i Anna Mączka. Ostatnimi czasy dobrze dysponowana jest również bramkarka Natalia Filończuk i to będzie mocny punkt w obronie. Uważam, że jeśli zagramy dobre spotkanie w defensywie, to uda nam się zdobyć wiele łatwych bramek z kontry i dzięki temu narzucimy swój styl gry - mówi skrzydłowa KPR-u, Patrycja Kozioł.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej dzięki niedawnemu zwycięstwu 29:27 we własnej hali z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu Perłą Lublin, z kompletem punktów są wiceliderkami tabeli. Od prowadzącego Zagłębia Lubin, które we wtorek na parkiecie w Lublinie doznało pierwszej porażki w sezonie, mają gorszy bilans bramkowy

Dotychczas drużyny z Koszalina i Kobierzyc mierzyły się ze sobą piętnastokrotnie. Bilans bezpośrednich starć przemawia na korzyść Młynów Stoisław, które wygrały dziewięć razy. To jednak aktualne wicemistrzynie Polski z Dolnego Śląska będą faworytkami środowego spotkania.

Początek meczu o godz. 19.30. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.