Piłkarze Chrobrego zdobyli punkt w Katowicach

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-15 07:45

Chrobry jest nadal niepokonany w tegorocznych występach i wciąż pozostaje bez straty gola. Na zakończenie 23. kolejki 1 Ligi piłkarze z Głogowa zremisowali na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:0.

Już w pierwszej akcji gospodarzy, tuż po rozpoczęciu gry, było groźnie, ale gospodarze nie potrafili pokonać defensywy Chrobrego. W 12 minucie w drużynie z Głogowa musiała nastąpić zmiana. Boisko opuścił kontuzjowany Michał Ilków-Gołąb, a zastąpił go Paweł Tupaj.

Chrobry walczył dalej. W 20 minucie strzał Dominika Piły z ostrego kąta obronił bramkarz GKS-u. Później niecelnie z kilkunastu metrów uderzył Mateusz Machaj, a po groźnej akcji Michała Rzuchowskiego nikt nie zdołał dojść do jego podania wzdłuż bramki.

Po zmianie stron Chrobry nadal atakować. W 64 minucie Mateusz Machaj uruchomił dobrym podaniem Mateusza Bochnaka, ale po strzale bocznego pomocnika Chrobrego piłkę na rzut rożny wybił Dawid Kudła. Tylko rzut rożny drużyna z Głogowa miała też po świetnej sytuacji z 88. minuty, gdy po dograniu Dominika Dziąbka Bochnak po raz kolejny złapał się za głowę.

GKS też miał swoją okazję. Bardzo groźnie po rzucie wolnym głową uderzał Arkadiusz Jędrych, ale dobrze ustawiony był Rafał Leszczyński.

GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0

Chrobry: Leszczyński - Ilków-Gołąb (12 Tupaj), Bougaidis, Praznovsky, Ziemann - Kolenc (76 Mandrysz), Rzuchowski, Bochnak, Machaj (76 Dziąbek), Piła - Lebedyński.