Troje zawodników Śląska w kadrze na ME w strzelectwie

BT, PAP | Utworzono: 2022-03-17 19:22 | Zmodyfikowano: 2022-03-17 19:29

Dwadzieścia cztery osoby liczy reprezentacja Polski na rozpoczynające się w niedzielę w norweskim Hamar mistrzostwa Europy seniorów i juniorów w strzelaniu z broni pneumatycznej w pistolecie i karabinie.

W ekipie znalazło się dziewięć seniorek i czterech seniorów oraz sześciu juniorów i pięć juniorek.

- Liczę, że do walki o medal w konkurencji karabinu pneumatycznego w rywalizacji drużynowej włączą się seniorki. Indywidualnie w finale powinna znaleźć się w karabinie Aneta Stankiewicz. Szansę na udział w finale ma także były mistrz świata w tej konkurencji Tomasz Bartnik oraz drużyna w pistolecie kobiet - powiedziała PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

- Nie wykluczam miłej niespodzianki w karabinie pneumatycznym, którą mogą sprawić juniorki - dodała.

Zawody zakończą się 27 marca.

Skład reprezentacji Polski seniorów:

pistolet: Julita Borek (Dwór Grunwaldzki), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia), Natalia Król (Śląsk Wrocław); Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław)

karabin: Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra), Katarzyna Komorowska (Społem Łódź) Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Agnieszka Nagay (Społem Łódź), Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław); Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz).

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.