Mistrz kraju i lider rozgrywek pokonani na Dolnym Ślasku

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2024-02-17 22:15 | Zmodyfikowano: 2024-02-17 22:15
Mistrz kraju i lider rozgrywek pokonani na Dolnym Ślasku - fot. Robert Radczak

Zespół KGHM BC w 21. kolejce Basket Ligi pokonał prowadzącą przed tą serią w tabeli Eneę 86:65, rewanżując się tym samym rywalkom za porażkę w Gorzowie Wielkopolskim. Po pierwszej kwarcie, przegranej przez wicemistrzynie Polski 15:21, nic nie zapowiadało tak efektownego triumfu zespołu trenera Karola Kowalewskiego. W drugich dziesięciu minutach Pomarańczowe nabrały jednak wiatru w żagle i po 20 minutach były już na prowadzeniu. Ostatnia część gry była popisem polkowiczanek, które pozwoliły rywalkom z Gorzowa na zdobycie zaledwie 9 punktów.

Emocji nie brakowało także we Wrocławiu, gdzie Ślęza podejmowała mistrza Polski z Lublina. Przez długi czas mecz układał się pod dyktando przyjezdnych. Na 1,5 minuty przed końcem drugiej kwarty, po trafieniu Elin Gustavsson, miejscowe przegrywały już różnicą 16 punktów (34:50). Dwie ostatnie kwarty były jednak popisem zespołu Arkadiusz Rusina, zwłaszcza w defensywie. Wrocławianki od stanu 48:60, zdobyły 21 (!) punktów z rzędu, doprowadzając do wyniku 69:60. Odzyskanego prowadzenia Ślęza nie oddała już do końca, choć w 38. minucie rywalki zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do 3 oczek. 18 punktów zdobytych przez mistrzynie Polski w dwóch ostatnich kwartach, to najlepszy wykładnik świetnej defensywy koszykarek z Wrocławia.

Dzięki wygranej zespół KGHM-u BC powrócił na fotel lidera rozgrywek, Ślęza umocniła się na czwartej pozycji.