Muzyka DAB+ w Radio Wrocław Kultura: Valentina i Victoria Vatutina, Patrycja Hefczyńska, Piotr Damasiewicz [RELACJA]

Urszula Andruszko | Utworzono: 2022-07-05 12:17 | Zmodyfikowano: 2022-07-05 12:44
A|A|A

fot. Urszula Andruszko

Gościniami Radia Wrocław Kultura były Valentina i Victoria Vatutina. Pytałam, o to jak to się stało, że poszły w dwie różne strony muzyczne i o obecność muzyki w życiu ich rodziny. Valentina podzieliła się swoim doświadczeniem młodszej siostry.

Zapytałam o najważniejsze dla Valentiny i Victorii kobiety muzyczki w ich życiu. Valentina opowiedziała, dlaczego postać Nine Simone jest tak znacząca, Victoria natomiast w pięknych słowach wyróżniła Marię Callas.

Kobiety opowiedziały również o odpowiedzialności osób wykonujących muzykę i o tym, jak obecnie pomagać Ukrainie.

Druga premiera to nowy album Patrycji Hefczyńskiej z Broad peak pt. Dywizje wilków. Poetyckie teksty oraz zebrane nad Odrą nagrania terenowe. Efekt wędrowania po starych portach, cumowania na różnych odcinkach Odry, łapania wschodów i zachodów słońca, wiatru, mgieł i pełni Księżyca. Ukłon w stronę zwierząt, przyrody. W dzikości nasze przetrwanie! 


Ostatnim gościem programu był Piotr Damasiewicz - laureat nagrody Radia Wrocław Kultura Emocje 2022 w kategorii Muzyka. Człowiek trudno uchwytny, niezwykle zaangażowany, otwarty na spotkania z różnorodnością kulturową, ciekawy drugiego człowieka, głęboko słuchający. Rozmowa z Piotrem nagrana w jego drodze do Wiednia do odsłuchu poniżej.

Do usłyszenia co poniedziałek od 16:00 w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama