Udane występy w ekstraklasie koszykarek z naszego regionu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2023-01-29 07:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-29 07:00
Udane występy w ekstraklasie koszykarek z naszego regionu - fot. Ślęza Wrocław

O miłą niespodziankę postarały się koszykarki Ślęzy. Wrocławianki pewnie pokonały na wyjeździe wyżej notowaną Arkę Gdynia 78:58. Zespół Arkadiusz Rusina w początkowej fazie meczu przegrywał już nawet 13 punktami. Nie zniechęciło to jednak przyjezdnych, które po przegranej 18:28 pierwszej kwarcie, w drugiej systematycznie zaczęły odrabiać straty. Na półmetku zawodów wrocławianki przegrywały już tylko jednym punktem. Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Ślęza po serii 12:0 wyszła na 7-punktowe prowadzenie. Rozpędzone wrocławianki wygrały tę część spotkania aż 24:4 i przed ostatnią odsłoną miały już 21 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie zespół trenera Rusina bez większych problemów dowiózł okazałe prowadzenie do końcowej syreny. W zwycięskim zespole świetnie spisały się przede wszystkim dwie reprezentantki Polski: Julia Drop (18 punktów i 8 asyst) oraz Anna Jakubiuk (16 punktów i 9 zbiórek).

BC Polkowice długo toczyło zacięty bój u siebie z Politechniką Poznań. Mistrzynie kraju, które w pierwszej kwarcie przegrywały już różnicą kilkunastu punktów, dopiero w drugiej zdołały złapać kontakt z akademiczkami. W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zaczęły powoli przejmować inicjatywę, ale wynik nadal był sprawą otwartą, bo zryw poznanianek w końcówce pozwolił im zniwelować 14-punktową w pewnym momencie stratę do zaledwie 4 oczek. Polkowiczanki pewne zwycięstwa mogły się poczuć dopiero na 5 minut przed końcową syreną, gdy po dwóch z rzędu trafieniach za 3 (Zali Friskovec i  Stephanie Mavungi) było 90:75 dla BC. Mavunga zaliczyła kolejne double-double w tym sezonie, kończąc mecz z dorobkiem 17 punktów i 12 zbiórek.