Jednostronne derby Dolnego Śląska koszykarek

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2023-10-07 22:40
Jednostronne derby Dolnego Śląska koszykarek - fot. KGHM BC Polkowice

Aktualne wicemistrzynie Polski bardzo mocno rozpoczęły derbowe spotkanie i już po 10 minutach prowadziły 25:11. W kolejnej kwarcie w dalszym ciągu słabo grająca Ślęza, wyraźnie ustępowała znacznie silniejszemu rywalowi. Po pierwszej połowie BC miało już 26 „oczek” przewagi, a ostatecznie całe spotkanie miejscowe wygrały różnicą 46 punktów.

Brianna Fraser dla zwyciężczyń rzuciła 17 punktów i zanotowała po 6 zbiórek i asyst, a Zala Friskovec dodała 14 punktów. W zespole z Wrocławia 19 punktów zdobył Digna Strautmane.

Ślęza popełniła aż 28 strat, z czego rywalki rzuciły 31 punktów.

KGHM BC Polkowice – Ślęza Wrocław 93:47 (25:11, 22:10, 27:18, 19:8)

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 17, Zala Friskovec 14, Dragana Stankovic 13, Zuzanna Kulińska 13, Brittney Sykes 13, Liliana Banaszak 8, Klaudia Gertchen 7, Weronika Gajda 4, Inga Stępień 3, Emilia Kośla 1, Wiktoria Zasada 0;

Ślęza Wrocław: Digna Strautmane 19, Alexa Held 8, Schaquilla Nunn 6, Martyna Pyka 4, Karolina Stefańczyk 3, Aleksandra Mielnicka 3, Natalia Kurach 2, Angel Baker 2, Wanesa Furman 0, Aleksandra Mońko 0.