Ostre Koło w Żmigrodzie za nami

Aleksander Ogrodnik, AO | Utworzono: 2023-06-14 14:41 | Zmodyfikowano: 2023-06-14 14:45
Ostre Koło w Żmigrodzie za nami - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

To naprawdę rowerowy weekend w powiecie Trzebnickim i to zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W sobotę w Zawoni kolarze zmierzyli się z jazdą indywidualną na czas podczas Grand Prix ELMAR IT, a wszystko to na dwóch dystansach: Krótszym FUN o długości 14,5 km oraz dłuższy PRO o długości 19 km. Tego dnia moc atrakcji rowerowych czekała również na najmłodszych miłośników kolarstwa. Dzieci wzięły udział w wyścigu pod patronatem PKO Ubezpieczenia Junior Race.

W niedzielę zaś peleton przeniósł się do Żmigrodu na Grand Prix Doliny Baryczy. Kolarze wyruszyli na trasę prosto z rynku w Żmigrodzie. W tym roku amatorzy będą się ścigać na rundzie o długości 18 km, którą na krótszym dystansie trzeba będzie pokonać dwa razy a na dłuższym dystansie PRO 5 razy. Po amatorach swoje wyścigi rozpoczną najmłodsi startujący podobnie jak dzień wcześniej w PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Prawdziwą wisienką na torcie zawodów rowerowych w Żmigrodzie będzie wyścig elity męskiej.

Więcej informacji odnośnie do wyścigu, opłat startowych, ograniczeń w ruchu pojazdów na stronie: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/elmar-itt/

Na żmigrodzkim rynku pojawiło się także Ostre Koło Radia Wrocław. Wśród gości Aleksandra Ogrodnika był m.in Rafał Jurkowlaniec:

W naszym plenerowym studiu pojawił się też burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski.

Wręczyliśmy też kolejny, konkursowy, zwycięski rower.

 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.