Miłośnicy ptaków znów opanowali Przemków

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2023-05-13 16:49 | Zmodyfikowano: 2023-05-13 16:54
Miłośnicy ptaków znów opanowali Przemków - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

Listę gatunków udało się zapełnić już po trzech godzinach wędrówki, a udało się zaobserwować m. in. rybitwy białoskrzydłe, bielika i bociana czarnego. Jak przyznaje jeden z uczestników warto było wziąć udział nie tylko dla ciekawych kadrów.

"Słuchanie i przebywanie w terenie, jeszcze z pasjonatami ptaków. Wybitni fachowcy dla mnie, jak ktoś potrafi rozpoznać tyle gatunków z takiej odległości. Fotografuje od paru lat, oczekuję zawsze jakiegoś ciekawego ujęcia, nawet pospolitych ptaków, ale w jakiejś ciekawej sytuacji."

Łącznie podczas spaceru w Rezerwacie Leśnym pod Przemkowem i przy Stawach Przemkowskich udało się zaobserwować 110 gatunków ptaków, tym samym pobijając rekord z ubiegłego roku choć jak podkreśla Pan Sergiusz, prowadzący rajd nie wszystkie ptaki udało się zobaczyć gołym okiem.

"Faktycznie nie wszystkie gatunki udało nam się dostrzec, są ptaki, niektóre gatunki są bardzo skryte wiec mogliśmy je tylko usłyszeć. Jesteśmy zadowoleni, pogoda dopisała."

Kolejny rajd szlakiem ptasich odgłosów w przyszłym roku. Udział jest bezpłatny, wystarczą wygodne buty i sprzęt do obserwacji. Pomysł na takie piesze wędrówki podsunęli kilka lat temu pracownikom ogrodu zoologicznego sami odwiedzający. Niewykluczone, że w przyszłym roku w ramach akcji lubińskie zoo zabierze miłośników ptaków na eksplorację okolic Wąwozu Myśliborskiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.