"Ostre Koło" w Jaworzynie Śląskiej [FOTO, RELACJA]

Aleksander Ogrodnik, AO | Utworzono: 2023-07-02 10:58 | Zmodyfikowano: 2023-06-27 09:41
"Ostre Koło" w Jaworzynie Śląskiej [FOTO, RELACJA] - fot. RW
fot. RW

W tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecia zdobycia pierwszego, złotego medalu przez naszych kolarzy w mistrzostwach świata, które odbyły się w Barcelonie 29 sierpnia 1973 r. W skład mistrzowskiej ekipy weszli wtedy: Tadeusz Mytnik, Stanisław Szozda, Lucjan Lis i Ryszard Szurkowski.

Z Tadeuszem Mytnikiem rozmawiał Aleksander Ogrodnik:

Podczas weekendu reprezentanci klubów kolarskich z całej Polski i plejada najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, z medalistą olimpijskim Tadeuszem Mytnikiem na czele, zmierzyli się zarówno w jeździe indywidualnej na czas (1 lipca), jak i jeździe wspólnej (2 lipca). Start i meta dla rywalizujących w jeździe indywidualnej zlokalizowane były w Nowicach, a trasa przebiegała przez Piotrowice Świdnickie, Nowice, Bolesławice, Jaworzynę Śląską. Z kolei zawodnicy startujący wspólnie musieli kilkukrotnie pokonać 10-kilometrowy odcinek na trasie Jaworzyna Śląska – Czechy – Pastuchów – Piotrowice Świdnickie – Jaworzyna Śląska.

Na miejscu obecne było także mobilne studio "Ostrego Koła" Radia Wrocław, do którego zaprosiliśmy wyjątkowych gości, z którymi rozmawialiśmy o kolarstwie, a także oddaliśmy w ręce jednego z naszych słuchaczy kolejny wysokiej jakości gravel marki Felt - rower, który mogą Państwo wygrać w naszym konkursie:

 

Z Justyną Chrebelą – zastępcą burmistrza Jaworzyny-Śląskiej, rozmawia Aleksander Ogrodnik:

 

Kolejnym gościem był Rafał Kwiatkowski:

Kolarze ruszyli jednak nie tylko w sportowej rywalizacji, ale także by pomóc 3-letniej Agatce w walce o serce, które wymaga pilnej operacji. Agatę można wesprzeć tutaj: www.siepomaga.pl/agata-salamon

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.