Rekordowe zwycięstwo wrocławskich futbolistów w Pradze

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-07-30 16:45 | Zmodyfikowano: 2023-07-30 16:45
Rekordowe zwycięstwo wrocławskich futbolistów w Pradze - fot. materiały prasowe/Panthers Wrocław
fot. materiały prasowe/Panthers Wrocław

Czesi chcieli zrewanżować się reprezentantom Polski za porażkę 23:29 z pierwszego spotkania. Tym razem wrocławianie nie dali jednak najmniejszych szans gospodarzom.

Panthers od początku dominowali w każdym aspekcie gry, a podczas całego spotkania zdobyli aż 10 przyłożeń. Na listę punktujących wpisywali się Tony Tate, Dawid Brzozowski, Kamil Kotlarz, Daniel Bender i Adrian Gródecki. W defensywie w polu punktowym rywali zameldował się po przechwycie także William James, a Jakub Ałdaś kopał celnie na bramkę rywali aż 11 razy. W momencie zakończenia spotkania była to najwyższa wygrana w historii European League of Football.

– Zrealizowaliśmy nasz plan w 100 procentach i nie popełnialiśmy błędów. Zawodnicy doskonale przyswoili zmiany, które zaszły w ostatnim czasie w naszym zespole. Nadchodzący tydzień wykorzystamy na przygotowania do kluczowych spotkań z Vienna Vikings i Berlin Thunder. Naszym celem są kolejne wygrane i awans do fazy play-off – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Teraz przed Panthers Wrocław dwutygodniowa przerwa. Polski zespół rozegra kolejne spotkanie 13 sierpnia na Stadionie Olimpijskim. Wrocławianie podejmą ekipę mistrzów Europy – Vienna Vikings. W pierwszym meczu reprezentantom Polski zabrakło zaledwie trzech punktów do wygranej z Austriakami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.