Chrobry trzeci w 29. Memoriale Ryszarda Matuszaka

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-08-06 08:40 | Zmodyfikowano: 2023-08-06 08:40
Chrobry trzeci w 29. Memoriale Ryszarda Matuszaka - fot. chrobryhandball.pl

Dla szczypiornistów KGHM Chrobrego start w Memoriale był kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu Superligi.

Głogowianie w pierwszym tego lata występie przed własną publicznością byli wyraźnie słabsi od MMTS-u Kwidzyn. Już po pierwszej połowie gospodarze tracili do rywali 9 goli. Ostatecznie, skończyło się porażką drużyny Vitalija Nata 26:31 (12:21).

W meczu o 3. miejsce szczypiorniści Chrobrego mierzyli się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie miało sporą dramaturgię. Jeszcze w 47. minucie Górnik prowadził sześcioma bramkami. Ostatnie fragmenty spotkania lepiej rozegrali jednak głogowianie – od 52. minuty meczu trafili osiem razy, przy tylko jednym golu gości. Przy remisie 27:27 po 60 minutach gry o zwycięstwie zdecydowały karne, które lepiej wykonywali gospodarze – 4:2.

Zwycięzcą 29. Memoriału Ryszarda Matuszaka została siódemka z Kwidzyna. Półfinałowi pogromcy Chrobrego w ostatnim meczu turnieju okazali się lepsi od KPR Ostrovii. MMTS w finale zawodów pokonał ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego 32:30 (18:15).