Zawodnik z Wałbrzycha zagra na Mistrzostwach Europy

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2023-09-12 09:00
Zawodnik z Wałbrzycha zagra na Mistrzostwach Europy - Reprezentacja Polski - Team Stych - fot. materiały własne Bartosza Łobazy
Reprezentacja Polski - Team Stych - fot. materiały własne Bartosza Łobazy

Drużyna MCC Team Stych, grająca w składzie Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński oraz Bartosz Łobaza, na przełomie kwietnia i maja 2023 reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Dywizji C, gdzie zdobyła brązowy medal. Mimo zwycięstw ze wszystkimi drużynami grającymi w turnieju w fazie grupowej, w półfinale Polaka zdarzyła się im wpadka, przez co zajęli 3 miejsce i nie wywalczyli awansu. Z turnieju dywizji B wycofali się jednak Litwini i Światowa Federacja Curlingu zaprosiła naszą drużynę jako brązowego medalistę turnieju w Dumfries.

- Zadanie czeka ich niezwykle trudne, ponieważ po latach nieobecności Polski w rozgrywkach mistrzowskich wracamy na arenę międzynarodową. Na pewno sukcesem będzie utrzymanie się w grupie B, ale po cichu marzymy o awansie do europejskiej elity. Aby tak się stało, Polacy muszą zagrać znakomity turniej. Liczymy równie mocno na reprezentację żeńską, jak i męską - powiedział prezes Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, Łukasz Janczar.

Awans do dywizji A zagwarantowałby polskim drużynom prawo gry w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Mediolan-Cortina 2026, jak również dawałby szansę gry o debiut na mistrzostwach świata w 2025 roku, poprzez które można ominąć ten etap walki o wyjazd na igrzyska.