Za nami siatkarski turniej w Lubinie

BT, mat. praswe | Utworzono: 2023-10-01 06:54
Za nami siatkarski turniej w Lubinie - fot. ks.cuprum.pl

W inauguracyjnym meczu zmierzył się GKS Katowice i Aluron CMC Warta Zawiercie. Spotkanie zakończyło się w trzech setach na korzyść zespołu z Katowic, który podczas całego meczu był lepszy o kilka punktów od rywala. Podczas drugiego spotkania na boisko wyszli gospodarze - Cuprum Lubin. Po pełnym emocji pięciosetowym meczu przegrali z Exact Systems Hermapol Częstochowa.

Wyniki pierwszego dnia:

Aluron CMC Warta Zawiercie – GKS Katowice 0:3 (20:25; 20:25; 21:25)
Cuprum Lubin – Exact Systems Hermapol Częstochowa 2:3 (16:25; 22:25; 25:23; 25:17; 11:15)

Drugi dzień turnieju to walka o miejsca. W meczu o trzecie miejsce Cuprum zmierzyło się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Spotkanie trwało cztery sety, z czego jedynie trzeci gospodarze zapisali na swoje konto (25:21). Lubinianie zajęli zatem czwarte miejsce w całym turnieju. W finale mogliśmy zobaczyć beniaminka z Częstochowy oraz GKS Katowice. Dużą walecznością wykazał się Exact Systems Hermapol, który świetnie rozpoczął spotkanie zwyciężając w pierwszym i drugim secie. Natomiast trzecia partia należała do Gieksy. Zespoły przed meczem umówiły się na trzysetowe spotkanie, więc po dwóch pierwszych setach Częstochowa zapewniła sobie zwycięstwo w całym meczu i tym samym zajęła I miejsce w turnieju. Beniaminek pokazał bardzo dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się rozgrywkami PlusLigi.