Siatkarze KGHM Cuprum nie postraszyli ZAKSY

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-12-04 06:00
Siatkarze KGHM Cuprum nie postraszyli ZAKSY - fot. ks.cuprum.pl

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze (4:2), ale już po chwili Paweł Pietraszko postawił pierwszy punktowy blok i doprowadził do remisu (4:4). Do pierwszego składu wrócił Jake Hanes, który zaprezentował się najlepiej w pierwszej odsłonie i dał dolnośląskiej drużynie 8 punktów. Jednak to nie wystarczyło, bo KGHM Cuprum popełniło za dużo błędów, a kędzierzynianie zakończyli seta po bloku Łukasza Kaczmarka (25:15)

Kolejna partia zaczęła się od prowadzenia gości (3:5). Na środku pojawił się Jakub Strulak, który popełnił błąd serwisowy, a Kaczmarek i Śliwka zdobywali kolejne punkty dla drużyny z Opolszczyzny (8:7). Kolejne błędy dawały ZAKSIE większą przewagę, a pomógł w tym punkt bezpośrednio z zagrywki Krzysztofa Zapłackiego (19:14). Wojciech Ferens kończy seta, posyłając zagrywkę w siatkę (25:17)

W trzecim secie KGHM Cuprum ugrało najwięcej punktów, ale na niewiele się to zdało. Gospodarze  przypieczętowali zwycięstwo dwoma punktowymi blokami, zamykając całe spotkanie.

MVP: Krzysztof Zapłacki

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:15, 25:17, 25:18)

Cuprum: Strulak (3), Kwasowski (6), Granieczny (L), Ferens (3), Lorenc (3), Lipiński (2), Hanes (10), Gelinski (4), Pietraszko (4)

ZAKSA: Kaczmarek (14), Zapłacki (2), Kluth (1), Śliwka (14), Smith (7), Gil (1), Shoji (L), Pashytskyy (9)