Siatkarki z Wrocławia czwarte w Szamotułach

BT, PAP | Utworzono: 2023-10-02 08:49
Siatkarki z Wrocławia czwarte w Szamotułach - fot. volleywroclaw.pl

Siatkarki mistrza Węgier Vasasu Obudy Budapeszt zwyciężyły w Szamotułach w 19. edycji międzynarodowego turnieju siatkarek Amica Cup. Jedyny polski uczestnik #VolleyWrocław zajął czwarte, ostatnie miejsce.

Węgierki wygrały wszystkie spotkania, ale dwa z nich dopiero po tie-breakach. W niedzielę, w ostatnim meczu przeciwko czeskiej Dukli Liberec przegrywały już 0:2 w setach, ale w trzech kolejnych partiach dominowały już wyraźnie. Słabo na tle zagranicznych drużyn zaprezentowały się siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska, które w trzech spotkaniach wygrały tylko jednego seta.

MVP "Amica Cup" została atakująca Vasasu Obudy Amerykanka Taylor Bannister.

Turniej rozgrywany w Wielkopolsce (wcześniej pod szyldem "Szamotuły Cup") był ostatnim sprawdzianem przed inauguracją sezonu ligowego. Start żeńskiej ekstraklasy zaplanowano na 8 października.