Trzecie z rzędu zwycięstwo Chrobrego

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-11-25 06:41 | Zmodyfikowano: 2023-11-25 06:53
Trzecie z rzędu zwycięstwo Chrobrego - fot. chrobry-glogow.pl

Chrobry świetnie zaczął. W 5 minucie wywalczył sobie rzut rożny, po którym piłkę w pole karne dośrodkował Patryk Mucha. Najwyżej do niej wyskoczył Albert Zarówny i dał Chrobremu prowadzenie. To pierwszy występ 19-letniego obrońcy od ponad dwóch miesięcy i zarazem pierwsze trafienie w pomarańczowo-czarnych barwach.

Głogowianie mieli po tym jeszcze z czego strzelić, bo obok bramki główkował Mikołaj Lebedyński, ale jednak bardziej zabezpieczali tyły. I trzeba oddać, że pomimo przewagi rywali robili to bardzo skutecznie. Stojący niemal słupkami Damian Węglarz nie był zmuszany do interwencji, którymi w tej rundzie popisywał się już wielokrotnie. Głogowianie dosyć spokojnie dowieźli korzystny wynik do końca i w poczuciu solidnie wykonanej pracy udali się na przerwę.

Po zmianie stron Chrobry właściwie skopiował to, co zrobił na początku spotkania. W 52 minucie po raz kolejny z narożnika boiska dośrodkowywał Patryk Mucha, co tym razem głową wykończył Mikołaj Lebedyński. To już ósme trafienie „Mikiego” w tym sezonie.

Przy 2:0 i stabilnej od pierwszej minuty obronie było już bardzo bezpiecznie, ale głogowianie na tym nie poprzestali. W 68 minucie na boisku pojawił się Bartosz Biel, który zaraz po tym miał świetną okazję na 3:0. Jeszcze wtedy jej nie wykorzystał, lecz za drugim razem się nie pomylił. W 74 minucie dośrodkowywał Mateusz Machaj, a piłka drogę do bramki przeciwnika znalazła po strzale Biela i już było właściwie pewne, że w tym spotkaniu nic złego się nie wydarzy.

Chrobry Głogów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Albert Zarówny (5), 2:0 Mikołaj Lebedyński (52), 3:0 Bartosz Biel (74).

Żółta kartka – Chrobry Głogów: Dawid Hanc, Mavroudis Bougaidis; Podbeskidzie Bielsko-Biała: Maksymilian Banaszewski, Daniel Mikołajewski.

Chrobry: Damian Węglarz - Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Mavroudís Bougaḯdis, Gabriel Estigarribia, Dawid Hanc (68' Paweł Tupaj) - Mateusz Ozimek (68' Bartosz Biel), Robert Mandrysz, Patryk Mucha (76' Artur Bogusz), Szymon Bartlewicz (72' Mateusz Machaj) - Mikołaj Lebedyński (76' Rafał Wolsztyński).

Podbeskidzie: Patryk Procek - Michał Willmann, Mateusz Wypych, Tomasz Jodłowiec, Piotr Tomasik (76' Mateusz Ziółkowski) - Maksymilian Sitek, Daniel Mikołajewski, Jaka Kolenc (63' Marcel Misztal), Maksymilian Banaszewski, Bartosz Bida - Haris Kadrić (46' Giorgi Merebaszwili).