Koszykarki z Polkowic rozgromiły outsidera

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-01-07 06:49 | Zmodyfikowano: 2024-01-07 06:55
Koszykarki z Polkowic rozgromiły outsidera - fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wyrównana była tylko pierwsza kwarta wygrana przez dolnośląski zespół 21:18. Potem zawodniczki Karola Kowalewskiego zaczęły już odjeżdżać rywalką i w każdej kolejnej odsłonie powiększały przewagę. Największą dominację oglądaliśmy w czwartej kwarcie, wygranej 18:5.

Polkowiczanki trafiły 59% rzutów za dwa i nawet średnia skuteczność za trzy - 11/34 - dawała im przewagę, bo bydgoszczanki zza łuku trafiły tylko 5 z 30 prób. Dolnośląski zespół robił pożytek przede wszystkim ze strat rywalek i ich 22 straty zamienił na 30 punktów.

Trener Karol Kowalewski mógł spokojnie skorzystać z całej rotacji, czego efektem było 27 punktów rezerwowych. Wśród nich najwięcej - 12 - zdobyła Zala Friskovec. Z zawodniczek pierwszej piątki dominowała Brianna Fraser z 23 punktami.

Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz - KGHM BC Polkowice 48:82 (18:21, 12:20, 13:23, 5:18)

Punkty dla Basketu: Oceana Hamilton 11, Keondria Calloway 10, Andelina Radic 10, Amelia Pawlikowska 10, Aleksandra Zmierczak 5, Izabela Zdrodowska 2, Agata Świątkowska 0, Marta Sztąberska 0, Alicja Maławy 0.

Punkty dla KGHM BC: Brianna Fraser 23, Dragana Stankovic 16, Zala Friskovec 12, Brittney Sykes 8, Emilia Kośla 8, Weronika Gajda 4, Julia Piestrzyńska 4, Klaudia Gertchen 3, Wiktoria Zasada 3, Zuzanna Kulińska 1, Stephanie Mavunga 0.(PAP)