Miliony złotych na zdrowie Polkowiczan, wszystko w ramach akcji "Z sercem do mieszkańców",

Karolina Bieniek, AO | Utworzono: 2024-02-12 09:03 | Zmodyfikowano: 2024-02-12 09:09
Miliony złotych na zdrowie Polkowiczan, wszystko w ramach akcji "Z sercem do mieszkańców", - fot. Pixabay
fot. Pixabay

Projekt pod nazwą "Z sercem do mieszkańców", to 10 programów i 7 zadań profilaktycznych skierowanych do mieszkańców od malucha do seniora. O jego szczegółach opowiedział reporterce Radia Wrocław Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych:

"Jesteśmy wyjątkowym miejscem na mapie Polski, bo myślę, że to jest jedyne miejsce w Polsce, w którym tak duże wsparcie płynie z urzędu gminy i dzięki temu wszystkie te czynności, które nie są realizowane na NFZ, mogą być realizowane w ramach programów gminnych, co ważne za darmo, też wychodzimy do domów."

Nowością jest program "Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów gruczołu krokowego", "Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób stóp u seniorów" a także "W trosce o zdrowe dno miednicy". Lek. Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych nie ukrywa, że programy szczególnie te związane z profilaktyką chorób układu krążenia i metabolicznych cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

"Diagnostyka, wczesne wykrywanie, dostęp do badań jest bardzo ważne zwłaszcza w obecnych czasach. Na podkreślenie zasługuje to, że jest to opieka od najmłodszych, czyli od niemowlaków do osób najstarszych."

W tym roku to łącznie 10 programów i 7 zadań profilaktycznych. Część z nich realizuje Polkowicki Aquapark, a część Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.