Wyjazdowe zwycięstwa koszykarek z Polkowic i Wrocławia

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2024-02-21 22:45 | Zmodyfikowano: 2024-02-21 22:45
Wyjazdowe zwycięstwa koszykarek z Polkowic i Wrocławia  - zdjęcie ilustracyjne (fot. Ślęza Wrocław)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Ślęza Wrocław)

Wicemistrz Polski z Polkowic w prestiżowym starciu mierzył się z obrońcą tytułu - AZS Lublin. Zespołowi trenera Karola Kowalewskiego udał się rewanż za ostatni finał mistrzostw kraju, choć wygrana zespołowi BC nie przyszła łatwo. Przez ponad 30 minut mecz toczył się pod dyktando miejscowych. Przed ostatnia kwartą AZS miał wciąż 9 punktów przewagi (69:60). Ostatnia część meczu była jednak ofensywnym popisem polkowiczanek. Pomarańczowe zdobyły w niej aż 32 punkty (przy 15 rywalek) i zapewniły sobie zwycięstwo w Lublinie oraz triumf w części zasadniczej rozgrywek.

Takich emocji nie było w Warszawie, gdzie koszykarki Ślęzy walczyły z miejscową Polonią. Wygrana dawała jeszcze szansę - czwartym obecnie w tabeli - wrocławiankom na trzecie miejsce przed fazą play off. Zespół Arkadiusza Rusina od początku konsekwentnie dążył do celu i po 20 minutach miał już 11 punktów przewagi. Przyjezdne grały na bardzo dobrym procencie skuteczności, zwłaszcza w rzutach za 3 (ponad 48 procent), a w odniesieniu końcowego sukcesu nie przeszkodziło im nawet 19 strat (przy 12 rywalek).

WYNIKI:

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KGHM BC Polkowice 84:92 (20:19, 30:24, 19:17, 15:32)

AZS UMCS Lublin: Bria Goss 24, Kylee Shook 21, Dominika Fiszer 15, Veronica Burton 10, Elin Gustavsson 4, Justyna Adamczuk 4, Aleksandra Zięmborska 3, Julia Jeziorna 3, Aleksandra Kuczyńska 0.

KGHM BC Polkowice: Brianna Fraser 22, Zala Friskovec 22, Dragana Stankovic 18, Julia Piestrzyńska 9, Emilia Kośla 8, Klaudia Gertchen 7, Weronika Gajda 5, Liliana Banaszak 1, Zuzanna Kulińska 0.

SKK Polonia Warszawa - 1KS Ślęza Wrocław 71:79 (15:24, 20:22, 19:16, 17:17)

Polonia Warszawa: Julia Berezowska 15, Klaudia Sosnowska 14, Anna Pawłowska 11, Kayla Wells 7, Zada Williams 6, Marta Masłowska 6, Weronika Preihs 5, Alicja Janczak 3, Zuzanna Sklepowicz 2, Martyna Leszczyńska 2.

Ślęza Wrocław: Alex Held 17, Digna Strautmane 15, Aleksandra Mielnicka 13, Natalia Kurach 10, Schaquilla Nunn 9, Angel Baker 7, Karolina Stefańczyk 6, Anna Wińkowska 2, Martyna Pyka 0, Wanesa Furman 0.