Basket Liga Kobiet: porażka Ślęzy, awans KGHM BC Polkowice

Wojciech Klich | Utworzono: 2024-02-29 20:41
Basket Liga Kobiet: porażka Ślęzy, awans KGHM BC Polkowice - fot. slezawroclaw.pl

W Toruniu polkowiczanki nie dały rywalkom żadnych szans. Już w pierwszej kwarcie zbudowały przewagę 10. punktów, w kolejnej odsłonie powiększyły ją jeszcze o jedno oczko. Energa nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki, a koszykarki BC były bezlitosne. Ostatecznie skończyło się na ponad 40-punktowej różnicy i pewnym awansie Pomarańczowych do półfinału Basket Ligi Kobiet.

Energa Polski Cukier Toruń - KGHM BC Polkowice 53:96 (15:25, 18:19, 12:24, 8:28).

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 2-0 dla Polkowic. Awans: BC Polkowice.

Punkty:

Energa Polski Cukier Toruń: Keishana Washington 13, Jowita Ossowska 12, La Mama Kapinga Maweja 8, Asia Strong 6, Angelika Stankiewicz 4, Wiktoria Sobiech 4, Zuzanna Krupa 4, Oliwia Trzymkowska 2, Zuzanna Urban 0, Milica Deura 0.

KGHM BC Polkowice: Liliana Banaszak 17, Zala Friskovec 14, Dragana Stankovic 12, Erica Wheeler 10, Brianna Fraser 10, Julia Piestrzyńska 9, Weronika Gajda 7, Zuzanna Kulińska 6, Wiktoria Zasada 5, Klaudia Gertchen 4, Emilia Kośla 2, Inga Stępień 0.

---------------------

Ślęza spotkanie w Sosnowcu rozpoczęła niemal bliźniaczo do tego we Wrocławiu. Podopieczne Arkadiusza Rusina grały dobrze w obronie, a w ataku szalała Shaquilla Nunn. 9-punktowa przewaga do przerwy wydawała się bezpieczna. Zagłębie jednak znów znalazło sposób na wrocławianki. O ile jeszcze w spotkaniu we Wrocławiu Ślęza zdołała się obronić, o tyle w Sosnowcu już się nie udało. Zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta, w której sosnowiczanki zupełnie zdominowały wydarzenia na boisku i odwróciły losy meczu i całej rywalizacji.

Tym samym do wyłonienia półfinalisty będzie potrzebny trzeci mecz, ten odbędzie się w niedzielę we Wrocławiu o 18.

MB Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław 75:68 (14:20, 14:17, 24:20, 23:11).

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-1. Trzeci decydujący mecz w niedzielę o godz. 18 we Wrocławiu.

Punkty:

MB Zagłębie Sosnowiec: Jessica January 26, Quinn Urbaniak-Dornstauder 22, Aleksandra Wojtala 9, Klaudia Wnorowska 9, Marzena Marciniak 5, Batabe Zempare 4, Martyna Czyżewska 0, Alicja Jarząb 0.

1KS Ślęza Wrocław: Schaquilla Nunn 23, Alex Held 16, Aleksandra Mielnicka 15, Martyna Pyka 6, Natalia Kurach 4, Angel Baker 2, Karolina Stefańczyk 2, Digna Strautmane 0.