Zawodniczka Śląska Wrocław wywalczyła olimpijską kwalifikację dla Polski

PP/PAP | Utworzono: 2022-10-14 19:30
Zawodniczka Śląska Wrocław wywalczyła olimpijską kwalifikację dla Polski - fot. WKS Śląsk Wrocław - sekcja strzelecka

Zawodniczce wrocławskiego klubu do medalu zabrakło zaledwie 0,9 punktu. Złoto wywalczyła Amerykanka Alison Marie Weisz zwyciężając w tzw. złotym meczu Chinkę Yuting Huang 16:14. Wynik 260,1 pkt zapewnił Chince Yu Zhang brązowy medal, a 259,2 Polce czwartą lokatę.

Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowana została w stawce 135 startujących na 47. miejscu. Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) była 79.

Polska dysponuje już dwoma miejscami w zawodach strzeleckich Igrzysk XXXIII Olimpiady w Paryżu w 2024 roku. Pierwsze wywalczyła Klaudia Breś (Dwór Grunwaldzki Poznań) w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów, która we wrześniowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła srebrny medal.

W czempionacie globu w Kairze startuje 29.reprezentantów Polski, dwanaście seniorek i siedmiu seniorów oraz cztery juniorki i sześciu juniorów.

Rywalizacja w stolicy Egiptu potrwa do 23 października.