Nowe-stare władze Jeleniej Góry

Jakub Thauer, BT | Utworzono: 2024-05-07 10:32 | Zmodyfikowano: 2024-05-07 10:33
Nowe-stare władze Jeleniej Góry - fot. UM Jelenia Góra
fot. UM Jelenia Góra

Większość w radzie miasta mają radni z klubu Koalicji Obywatelskiej – to 13 osób. Komitet Prawa i Sprawiedliwości reprezentuje siedmiu radnych, Koalicja dla Jeleniej Góry - dwie osoby, a Trzecią Drogę - jeden radny.

„Liczę na to, że teraz - przy sprzyjających warunkach, jakie mamy w rządzie i w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego - to będzie ta kadencja o wiele łatwiejsza, dająca więcej mieszkańcom Jeleniej Góry" - mówi prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

Debiutanci wśród radnych

Pierwszy raz taką funkcję pełni paraolimpijka - Lucyna Kornobys: "To większy stres, niż na igrzyskach. Na igrzyskach, wiem jak one wyglądają, czym się kieruje zawodnik, na co że liczyć. Tutaj jestem pierwszy raz, więc uczę się tego - to jest takie stresujące, jak dla pierwszoklasisty, który pierwszy raz idzie do szkoły”.

Ślubowanie po raz pierwszy złożyli również: Andrzej Marchowski, Damian Strączek, Bogusław Chrzan oraz Kamil Chromik. Po przerwie do rady miasta wrócił także Ireneusz Łojek. Przewodniczącym rady miasta został, podobnie jak w poprzedniej kadencji, Wojciech Chadży z Koalicji Obywatelskiej.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.