Ztracenka wygrała Nagrodę Tiumena

Beata Makowska, #RADIO WROCŁAW | Utworzono: 2024-05-20 13:53
Ztracenka wygrała Nagrodę Tiumena - fot: materiały prasowe
fot: materiały prasowe

Stawkę długo poprowadził Chittussi (Pavel Slozil mł.), którego w końcowej fazie gonitwy zmienił Lianel (Jakub Kocman). W ślad za nim ruszyła Ztracenka, te dwa konie odskoczyły reszcie stawki i na prostej rozegrały walkę o zwycięstwo. Rozstrzygnęła ją na swoją korzyść Ztracenka, pewnie pokonując rywala o 1¼ długości; trzeci w odstępie 9 dł. był Go Canada (Marcel Novak mł.).

Mityng rozpoczął się od niespodzianki w gonitwie z płotami, a jej autorem okazał się Dubawi Warrior, na którym jechał Pavel Peprna. Rozciągniętą stawkę 10 koni poprowadził Et Tu Brute (Niklas Loven), za którym cały czas trzymał się Dubawi Warrior. W połowie finiszowej prostej oba konie zamieniły się miejscami, zaś w końcówce na drugą pozycję wysunął się Nairobi Boy (Jan Odlozil). Zwycięzcę dla stajni Abu Rkaiek trenuje Tomasz Pastuszka.

Drugą gonitwę dnia, płaską na dyst. 1907 m, z miejsca do miejsca i bardzo łatwo wygrała Boheme dosiadana przez Martina Srneca. Drugi w dystansie podążał Hazard (Szczepan Mazur) i na tejże pozycji ukończył wyścig, a na trzecie wysunął się Westminster Star (Erbol Zamudin Uulu). Zwycięska klacz reprezentuje stajnię Ranczo Zico, jej trenerem jest Patryk Wróblewski.

Faworyt gonitwy z przeszkodami French Chardonnay pod Pavlem Slozilem mł. galopował w środku zwartej stawki, w której prowadzenie zmieniało się niemal po każdej przeszkodzie. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach – French Chardonnay pokonał o szyję Jadmira (Marek Stromsky), za którym o półtorej długości finiszowała Manorie (Dominika Baranova). Trenerem zwycięskiego reprezentanta stajni Dr Charvat jest Pavel Tuma.

Długodystansową gonitwę dla trzylatków wygrał Roscoff pod Martinem Srnecem. Próbował nawiązać z nim walkę Critot de Cerisy (Marek Stromsky), ale nie dał rady i kończył wyścig 1¼ długości za zwycięzcą. Na trzecim miejscu przybiegł Azarax (Sofie Kvizova), który prowadził stawkę od startu do około połowy ostatniej prostej. Roscoffa dla stajni Dr Charvat trenuje Pavel Tuma.

Milerską gonitwę dla starszych folblutów wygrał dowolnie Dacinni pod Erbolem Zamudinem Uulu. Wkrótce po starcie odskoczył rywalom i systematycznie powiększając przewagę, minął celowniki dziewięć długości przed Fugazem, który o 1¼ dł. wyprzedził Akurata (Jakub Pavlicek). Dacinni reprezentuje stajnię Czardasz, a trenuje go Marlena Stanisławska.

W pierwszej fazie Nagrody Majora Jerzego Zaniewskiego konie tasowały się, w drugiej dyktowanie tempa przejęła Runa dosiadana przez Rostislava Bensa. Reprezentantka stajni W. J. Kartus trenowana przez Grzegorza W. Wróblewskiego nie oddała pierwszej pozycji do celownika, odnosząc łatwe zwycięstwo. W walce o drugie miejsce Long Island (Niklas Loven) okazała się lepsza od Khmera (Paweł Pałczyński).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.