Są nowi właściciele Śląska Wrocław!

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-01-09 12:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Potwierdziły się informacje Radia Wrocław. Jak już informowaliśmy, nowymi właścicielami Śląska Wrocław zostały: Hasco-Lek, Inter-System oraz Supra Invest.

Akcje zakupione przez nowych właścicieli warte są około 4 milionów złotych. Każda z tych trzech firm otrzyma pakiet 16,88 proc. akcji spółki. To stanowi łącznie 50,63 proc. wszystkich udziałów.

ZOBACZ: Śląsk Wrocław zmieni nazwę?

"Miasto zdecydowało, że pozbędzie się większościowego pakietu akcji pod koniec grudnia, a oferty na zakup trzech pakietów akcji piłkarskiego Śląska można było składać do środy. W sumie wpłacone zostały cztery wadia, ale tylko trzy oferty spełniły wszystkie wymogi formalne. Zainteresowanie zakupem akcji było jednak dużo większe, a zapytania w tej sprawie składały także firmy zagraniczne" - czytamy na stronie Wroclaw.pl.

"Zgodnie z zapowiedziami Miasto planuje w przyszłości nadal ograniczać swoje zaangażowanie kapitałowe i finansowe w klub, ale jednocześnie chce zachować możliwość podejmowania kluczowych dla klubu decyzji. Będzie też chciało utrzymać większość w Radzie Nadzorczej oraz pozostawić sobie decydujący wpływ na kształt zarządu klubu. Ma to zapewnić jego sprawniejsze zarządzanie" - czytamy dalej. Ta sama informacja pojawiła się na stronie internetowej Śląska Wrocław.

Nowymi właścicielami Śląska są:

SUPRA INVEST
Spółka brokerska, której szefem jest Rafał Holanowski, były radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości. W zarządzie firmy pracuje Anna Szorec, miejska radna PiS oraz jej koleżanka partyjna Mirosława Stachowiak-Różecka (szefowa klubu PiS w radzie miejskiej.

HASCO-LEK
Należący do Stanisława Hana, biznesmena, który ma dwie fabryki leków. W 2013 roku znalazł się na 56. miejscu 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Ubiegłoroczne przychody  Hasco-Leku wyniosły 110 mln zł. Jedną trzecią sprzedaży stanowi eksport do krajów Europy, Azji i USA. Przedsiębiorstwo  powstało w 1984 roku we Wrocławiu. Jest dynamicznie rozwijającą się firmą branży farmaceutycznej z wyłącznie polskim kapitałem.

INTER-SYSTEM
Spółka , która we Wrocławiu  buduje  m.in Narodowe Forum Muzyki czy Szkołę Muzyczną. Jednak sztandarowym obiektem jest Afrykarium - Oceanarium w ZOO. Przedsiębiorstwo od 25 lat działa na Dolnym Śląsku. Małgorzata Nowara prezes zarządu, nie chce komentować  kupna akcji Śląska. Wszystko powiemy jutro na konferencji prasowej - powiedziała Radiu Wrocław Nowara.


Biznesmen Rafał Holanowski (Supra Invest) dla Radia Wrocław: Jako fana Śląska Wrocław strasznie bolała mnie ta sytuacja, która miała miejsce w klubie. Mówię tu o perturbacjach z właścicielami. Dlatego uznałem, że chcę i jestem w stanie pomóc Śląskowi Wrocław. Widzę potencjał w tym klubie i mam nadzieje, że uda się wyprowadzić go na prostą.

Stanisław Han, prezes Hasco-Lek napisał w swoim oświadczeniu m.in.: W ubiegłym roku prowadziliśmy rozmowy z Klubem Siatkarskim Milicz, by zostać sponsorem drużyny. Pomysł upadł, bo tamtejsi radni zrezygnowali ze wspierania siatkarzy. Myśleliśmy również o współpracy z drużyną siatkarek Impela Wrocław.

ZOBACZ: Oświadczenie prezesa Hasco-Lek Stanisława Hana

Tadeusz Socha, obrońca Śląska Wrocław:

Przyznam szczerze, że z tych trzech firm, kojarzę tylko Hasco-Lek, który ma we Wrocławiu kilka rozpoznawalnych budynków. Cieszę się z tego, że teraz jednym z udziałowców naszego klubu będzie fabryka związana z naszym miastem.

O sprawach właścicielskich w szatni Śląska rozmawia głównie grupa starszych zawodników, dłużej związanych z klubem, do której także się zaliczam. Staramy się uświadamiać w tych kwestiach naszych młodszych kolegów oraz zawodników zagranicznych, aby także byli na bieżąco.

Moim zdaniem przejęcie Śląska przez prywatnych inwestorów to dobra dla nas informacja. To dowód na to, że miasto ma plan na dalszą działalność klubu, i że wszystko idzie w dobrą stronę. Dla nas to także szansa na otrzymanie pieniędzy, które ugraliśmy na boisko. Czekamy na konkretne rozmowy w tej sprawie, choć mamy świadomość, że pewnych spraw formalnych nie da się załatwić od razu.

fot. www.slaskwroclaw.pl


Nowi właściciele Śląska to lokalne przedsiębiorstwa - nieoficjlanie mówiło się nawet, że sam prezydent Wrocławia poprosił właścicieli o udział w konkursie. Doniesienia te dementuje Arkadiusz Filipowski z magistratu:Na piątek jest zaplanowana konferencja prasowa o przyszłości Ślaska Wrocław po sprzedaży akcji. Dziś sprawy nie komentuje firma Inter System - zarząd jest na szkoleniu.

Komunikat wrocławskiego magistratu:

Zbycie akcji spółki WKS Śląsk Wrocław

W dniu 27.12.2013r. ukazało się publiczne ogłoszenie dotyczące 3 ofert zbycia akcji spółki WKS Śląsk Wrocław będących własnością Gminy Wrocław. Ogłoszenie ukazało się ogólnopolskim dzienniku Rzeczpospolita i Biuletynie Informacji Publicznej.

Oświadczenia o przyjęciu ofert odrębnie na każdy pakiet akcji składane były w sekretariacie Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego Wrocławia zgodnie z ogłoszeniem od następujących podmiotów:

1. III oferta – 27.12.2013r. godz. 15.20 firma: SUPRA INVEST S.A.
2. II oferta – 28.12.2013r. godz. 8.00 firma: INTER-SYSTEM S.A.
3. I oferta – 28.12.2013r. godz. 9.25 firma: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej „HASCO-LEK” S.A.

Ogłoszenia są kompletne i spełniają warunki ogłoszenia.

Śląsk Wrocław w rękach miasta:

2007 rok - miasto zaplanowało wykupienie akcji Śląska Wrocław od prywatnych właścicieli, dofinansowało spółkę i stało się jej głównym udziałowcem;
2008 rok - Wrocław negocjował z biznesmenem Zbigniewem Drzymałą w sprawie fuzji Śląska z Groclinem Grodzisk Wielkopolski; kibice wymogli na Rafale Dutkiewiczu, by fuzja nie doszła do skutku;
2009 rok - Prezydent Wrocławia podpisał umowę z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, na mocy której jego spółka Bithell Holdings Limited została większościowym udziałowcem Śląska;
2013 rok - miasto Wrocław odkupiło 51 proc. akcji WKS od cypryjskiej spółki Zygmunta Solorza i zostało tym samym 100% właścicielem klubu.

REKLAMA
Załączniki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama