TOR PARTYNICE - KOŃSKA DAWKA EMOCJI

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-05-28 09:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-28 11:02
A|A|A

Fot. torpartynice.pl / Marta Nowakowska.

W trakcie najbliższej niedzieli, 1 czerwca 2014, po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się na Partynicach kłusaki francuskie. Rozegrane zostaną trzy gonitwy z ich udziałem, wszystkie bardzo licznie obsadzone – w każdej wystartuje kilkanaście zaprzęgów, co gwarantuje atrakcyjne widowisko sportowe i duże emocje związane z typowaniem zwycięzców.

Kłusaki od początku sezonu ścigały się w Warszawie, gdzie zwyciężali faworyci, ale padło także kilka nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Najlepsza na polskich torach w ostatnich latach Nitisa Josselyn po dwóch zwycięstwach doznała trzech porażek. Doskonale z kolei radzi sobie Usita, która w tym sezonie już cztery razy zwyciężyła. Obie klacze spotkają się w szóstej gonitwie i zapowiada się pasjonująca walka o prymat. Do walki o zwycięstwo może się włączyć Qualida Pat, pogromczyni Nitisy z minionej soboty na Służewcu, czy Tribal Dance, która błysnęła formą w niedzielnej Nagrodzie Francji, finiszując tuż za Usitą.

Emocji nie powinno zabraknąć również w pozostałych gonitwach, które także zgromadziły liczne stawki koni. Partynickie trzylatki pełnej krwi angielskiej powalczą w trzeciej gonitwie z dwójką podopiecznych trenerki Moniki Rogowskiej, Shilą i Sopranem Clokeerem, które mają za sobą po dwa starty na stołecznym Służewcu. Wszystkich koni dosiadają uczniowie lub starsi uczniowie, a wyścig ten rozpoczyna serię gonitw pn. Puchar młodych jeźdźców, któremu patronują Dyrektor Wroclawskiego Toru Wyścigów Konnych i Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

W trzech wyścigach pobiegną araby, w każdym na starcie pojawi się dziesięć i więcej koni. Większość z nich ma już debiut za sobą, łatwiej więc będzie pokusić się o wytypowanie zwycięzców. Gonitwa dla arabskich klaczy, w której koni dosiadają same panie, zaliczana jest do Pucharu Amazonek im. Katarzyny Szymczuk.

Dodatkowe atrakcje – przejażdżki na kucykach i dmuchańce dla dzieci, pokazy rodeo i kaskaderki konnej, wioska indiańska, muzyka na żywo.

Początek - godz. 14.15.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama