Festiwal Colours of Ostrava (PROGRAM)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-07-01 18:31 | Zmodyfikowano: 2014-07-02 10:28
A|A|A

Festiwal łączy w sobie wiele różnych gatunków muzycznych, gości artystów z całego świata oraz zachwyca niepowtarzalną atmosferą w czeskim klimacie. Obok niezwykłych koncertów przez 4 dni odbywają się liczne warsztaty, panele dyskusyjne, występy teatralne czy projekcje filmów. Festiwal odbywa się na terenie niezwykłego postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice, wprowadzającego w ezoteryczny nastrój.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIECIE TUTAJ

Lista artystów, którzy wystąpią podczas Colours 2014 otwiera Robert Plant z zespołem Sensational Space Shifters. Ikona classic rocka zawita po raz drugi do Ostrawy i z pewnością ponownie zachwyci. Wyczekiwaną gwiazdą będzie brytyjski The National. Mimo, iż panowie znani są z melancholijnego klimatu, podczas koncertów potrafią porwać publiczność. Chet Faker uraczy nas wyczekiwanym debiutanckim krążkiem, a Bastille energicznym występem w stylu indie-rock. Islandię w tym roku reprezentować będzie Ólafur Arnalds, ze swoją muzyką wprowadzającą w stan duchowego spokoju. Z nowym albumem i w świetnym stylu do Ostrawy zawita francuska piosenkarka ZAZ, goszcząca już na Colours w 2012 roku. Elektryzujący występ zapewni duet MGMT, The Asteroids Galaxy Tour zachwycą spontanicznym stylem retro rodem z lat 60-tych a John Butler Trio zapewni bluesowo-folkowy klimat.

Kolejną potwierdzoną gwiazdą jest soulowo-popowy piosenkarz John Newman, który ze swoim debiutanckim singlem "Love Me Again" oraz albumem "Tribiute" długo gościł na szczycie notowania oraz otrzymał dwie nominacje do Brit Awards. W roli króla muzyki elektronicznej w Ostrawie wystąpi charakterystyczny muliinstrumentalista, producent i DJ - Trentemøller. Jego twórczość to wyjątkowa, nieco mroczna muzyka w klimacie ambient, techno i down tempo, a na koncie ma utwory do takich filmów, jak „Savages” Olivera Stone'a czy "Skóra, w której żyję" Pedro Almodovara. Do Ostrawy zawitają dwie amerykańskie legendy: Seasick Steve, czyli bluesman z prawdziwego zdarzenia oraz Charles Bradley, nazywany "orłem muzyki soul", pozostający jednym z najwybitniejszych twórców tego gatunku. Podczas Colours posłuchamy także elektropopwej, duńskiej piosenkarki MØ czy islandzkiej wokalistki Emiliana Torrini. Wystąpią również m.in. Jamie Woon, Belleruche, John Grant, Goat, Les Tambours du Bronx, Guillaume Perret, Shaka Ponk oraz wielu innych!

Choć festiwal trwa – podobnie jak w poprzednich latach – cztery dni, organizatorzy polecają spędzić w Ostrawie cały tydzień! Aby zachęcić do dłuższego urlopu, już w poniedziałek 15 lipca rozpocznie się cykliczna impreza towarzysząca Colours, czyli „Festiwal na ulicach”. Uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak koncerty muzyków ulicznych, występy teatralne, stoiska muzyczne, bezpłatne warsztaty dla dzieci. Dzień później odbędzie się specjalna konferencja „Czech Music Crossroads”, podczas której zaprezentowane będą showcase'y znanych czeskich zespołów, odbędą się liczne panele dyskusyjne oraz koncerty zaproszonych formacji. Podobnie jak w poprzednich latach, także podczas trzynastej edycji Colours of Ostrava nie zabraknie występów grup teatralnych! Swoje przedstawienia zapowiedzieli już artyści z uznanych czeskich grup teatralnych, między innymi Cirk La Putyka, VOSTO5, Bolek Polivka oraz Spitfire Company.

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2014 dostępne są w cenie 339. Bilety na festiwal można nabyć za pośrednictwem dwóch punktów przedsprzedaży: w oficjalnych sklepach festiwalowych - polskim joyStore i czeskim eShop oraz w sieci Eventim!

Do sprzedaży trafiły również bilety jednodniowe, których ceny różnią się w zależności od artystów, jacy wystąpią danego dnia. Pojawił się także dodatkowy rodzaj biletów: bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych + dwójki dzieci poniżej 15. roku życia.

Wszystkie informacje dotyczące biletów dostępne są na naszej stronie internetowej:
http://www.colours.cz/pl/bilety/
Więcej informacji: www.colours.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ColoursPL
Twitter: https://twitter.com/colours_pl
YouTube: https://www.youtube.com/user/ColoursofOstravafest

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama