Tomasz Motyka odpadł z mistrzostw świata w Kazaniu

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-07-18 07:22 | Zmodyfikowano: 2014-07-18 07:22

Motyka - zawodnik AZS AWF Wrocław dobrze spisał się w eliminacjach grupowych. Wygrał pięć z sześciu pojedynków i dzięki temu był zwolniony z 1/128 finału, ale w kolejnej rundzie uległ Portugalczykowi Pedro Arede 14:15. Ostatecznie został sklasyfikowany na 67. pozycji.

Marcel Baś i Krzysztof Mikołajczak odpadli w tej samej rundzie. Baś zajął 83. miejsce, a Mikołajczak - 87.

W zmaganiach mężczyzn pozostał tylko Radosław Zawrotniak, który ze względu na wysokie, 16., miejsce w światowym rankingu był z kwalifikacji zwolniony. W niedzielę w 1/32 finału jego rywalem będzie Szwajcar Benjamin Steffen.

Lepiej spisały się polskie szpadzistki. Z turnieju wyeliminowana została tylko Małgorzata Stroka. Dominika Mosler a także Magdalena Piekarska i Renata Knapik awansowały do turnieju głównego.