Sztangista Górnika Polkowice na dopingu

Kamil Wanzek | Utworzono: 2014-07-30 18:37
A|A|A

fot. Facebook

Zwarycz to m.in. olimpijczyk z Londynu. Zajął tam 7 miejsce w kategorii 77 kilogramów. Wystapił również na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata we Wrocławiu gdzie uplasował się na 5 pozycji w swojej kategorii. Udało mu się również zdobyć mały brązowy medal w rwaniu. Jeszcze w kwietniu startował w Mistrzostwach Europy w Tel Awiwie.

Sam zawodnik Górnika Polkowice nie przyznaje sie do brania niedozwolonych substancji i zapowiada, że będzie się odwoływał. Jednak obie próbki (A i B) dały pozytywny wynik.

Jeżeli Polski Związek Podnoszenia Ciężarów uzna winę 24-latka to czeka go 2 lata bez wyczynowego podnoszenia ciężarów. Jak podaje Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie to w pierwszy przypadek zastosowania przez sportowca ludzkiego hormonu wzrostu (hGH) w Polsce. Nie przekraśla to jednak szans na jego występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama