TOR PARTYNICE - KOŃSKA DAWKA EMOCJI

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-08-18 15:11
A|A|A

Fot. torpartynice.pl / Marta Nowakowska

Znakomitym pojedynkiem rozpoczęły kolejną wyścigową niedzielę trzyletnie i starsze folbluty. Do zakrętu prowadziła Horka, na prostej do głosu doszła trójka faworytów - Jedi, Delicja i Treonina - i między sobą rozstrzygnęła sprawę zwycięstwa. Walka trwała do samego celownika, gdzie Delicja pod Małgorzatą Kryszyłowicz okazała się o krótki łeb lepsza od Jediego (C. Fraisl). Trzecie miejsce zajęła Treonina (N.Hendzel), a dość nieoczekiwanie na czwarte miejsce finiszował spokojnie prowadzony przy kanacie Karny (K. Barborikova). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Wiesław Kryszyłowicz.

W drugiej gonitwie tempo podyktował Benjo (C. Fraisl), ale na finiszowej prostej nie liczył się w rozgrywce. Tutaj walkę o zwycięstwo stoczyły trzy klacze, z których najszybsza okazała się Bachtanka pod Katariną Barborikovą. Pół długości do zwyciężczyni straciła Amadora (M. Kryszyłowicz), która o łeb ograła Jesienną Rolę (N. Hendzel). Bachtankę trenuje Adam Suchorzewski.

Dwa konie ze stajni trenera Stanisława Borkowskiego stoczyły bój o prymat w Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego. Kankan (A. Mazurkiewicz) wyszedł na prowadzenie w połowie przeciwległej prostej, ale szybko za nim podążył Olimp pod Pawłem Gluzą i po krótkiej walce na prostej łatwo oderwał się od rywala. Na trzecie miejsce finiszowała D'amora (K. Grzybowski), czwarty był Efort (K. Barborikova).

Najlepsze kłusaki ścigały się na dyst. 2600 m. Poprowadziła Raya Perrine (T. Salivonchyk), faworytka Usita ze swoim trenerem Romanem Mateusiakiem w sulce początkowo podążała pod koniec stawki, ale w połowie przeciwległej prostej zaczęła przesuwać się stopniowo do przodu. Na końcową prostą wbiegła już jako pierwsza, tu próbowały ją naciskać Tequila Dance (B. Żakowski) i Qualida Pat (H. Miksha), do walki włączyła się Nitisa Josselyn (B. Novak). Usita obroniła pierwsze miejsce, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie, druga była Tequila Dance, na trzecie miejsce finiszowała Nitisa Josselyn, na czwarte spadła Qualida Pat.

Złota Korona znakomicie wywiązała się z roli faworytki i pod Kamilem Grzybowskim odniosła pewne zwycięstwo, pokonując o półtorej długości Cassiniego (M. Kryszyłowicz). Trzecia była Farmona (K. Barborikova), czwarta Galeona (N. Hendzel) i piąta Ebra (A. Mazurkiewicz). Zwycięską klacz trenuje Małgorzata Kryszyłowicz.

W drugiej gonitwie z udziałem kłusaków prowadzenie w dystansie zmieniało się, kiedy jednak doszło do finiszowej rozgrywki, walkę o zwycięstwo stoczyły zaprzęgi wcześniej schowane w środku stawki. Wygrała Qualmina powożona przez Bartłomieja Żakowskiego, a trenowana przez Paulę Żakowską, nieznacznie wyprzedzając Siblis d'Alci (W. Górniak), Roba des Picanes (B. Novak) i Pepite Gede (S. Bagiński).

Drugie zwycięstwo dla trenera Stanisława Borkowskiego odniósł trzyletni arab Czekan, który pod Pawłem Gluzą pokonał na finiszu Formana (M. Kryszyłowicz). Bezskutecznie próbowała zbliżyć się do tej dwójki Ammori (P. Kłóś), zajmując ostatecznie trzecie miejsce, czwarta przybiegła prowadząca przez większą część dystansu Gandahara (K. Grzybowski).

Prowadząca od startu Saga powożona przez Mateusza Tomczyka dowiozła pierwsze miejsce do celownika, mimo ataków na prostej ze strony Romy du Moret (L. Piotrowski) i Un Voyou de Beau (B. Novak). Czwarta była Utah Snob (B. Żakowski). Trenerem zwyciężczyni jest Wiesław Kałuża.

Zamykającą mityng gonitwę dla trzyletnich i starszych folblutów wygrała Khloe pod Martyną Stryjczak, która wkrótce po starcie objęła prowadzenie i obroniła pierwszą pozycję przed mocno finiszującą Mallory (K. Grzybowski). Trzecia była Liga (M. Musialova), czwarta przybiegła Uczitelka Tanca (U. Bundz). Trener Stanisław Borkowski odniósł tego dnia trzecie zwycięstwo.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama