Greek Sphere zwyciężyła w wielkim stylu

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-20 10:14 | Zmodyfikowano: 2014-10-27 11:01
Greek Sphere zwyciężyła w wielkim stylu - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Najlepszy koń wyścigowy w Polsce, klacz Greek Sphere, nie zawiodła – trenera, właściciela, wrocławskiej publiczności – i w stylu znamionującym wielką klasę wygrała Nagrodę Konstelacji. Wyścig poprowadziła Medicina pod włoskim dżokejem Gabriele Bietolinim, tuż za nią galopowała niemiecka True Girl pod Aleksandrem Kabardovem, trzecia podążała Greek Sphere, której dosiadał inny Włoch Antonio Fresu. W ostatnim zakręcie Medicina zaczęła słabnąć, stawkę na prostą wyprowadziła True Girl, w pościg ruszyła Greek Sphere i pewnie jako pierwsza minęła celownik. Na trzecie miejsce finiszowała Bachtanka pod Anną Stasiak, czwarta była Quinell pod Stefano Murą, piąta przybiegła Kora pod Jakubem Pavličkiem i ostatnia kończyła wyścig Medicina. Greek Sphere trenuje pod okiem Andrzeja Walickiego, najbardziej utytułowanego trenera w Polsce.

Zacięty przebieg miała walka na finiszu w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego wieńczącej cykl gonitw z przeszkodami dla czterolatków pod patronatem Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych - Partynice. Prowadząca przez większą część dystansu Zinedine (A. Chopyk) uległa ostatecznie Negro Czaczy pod Pawłem Pałczyńskim, by w samym celowniku wywalczyć drugie miejsce, o łeb przed Isuzu (A. Kabardov). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski.

Milerski pojedynek o Nagrodę Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego rozstrzygnął na swoją korzyść Singapur, którego do zwycięstwa poprowadził Aleksandr Kabardov. Pół długości za zwycięzcą celownik minął prowadzący od startu Hurricane Seven (G. Bietolini), o szyję przed Atlantem (A. Fresu). Trenerką Singapura jest Małgorzata Łojek.

Płotową Nagrodę Chyszowa łatwo wygrała faworytka Treonina pod Pawłem Pałczyńskim. Na drugim miejscu nieoczekiwanie przybiegł Tom Speed (M. Kubik), który wziął na siebie ciężar prowadzenia i miał jeszcze dość sił, by na finiszu pokonać Soprana Besta (A. Chopyk). Treoninę trenuje Michał Borkowski.
W otwierającej mityng gonitwie arabskich trzylatków najlepsza była Złota Pieczęć pod Małgorzatą Kryszyłowicz. Za nią walkę o drugie miejsce wygrała Emily (N. Hendzel), lepsza o łeb od GH Surah (J. Pavliček). Trenerem zwycięskiej klaczy jest Wiesław Kryszyłowicz.

Niespodziewanym zwycięzcą gonitwy dwulatków został Trim pod Joanną Fornal-Laskosz, który objął prowadzenie krótko po starcie i nie oddał pierwszeństwa do celownika. Na drugim miejscu finiszował faworyzowany Newerly (N. Hendzel), a trzecia była Dorodna (S. Mura). Trima trenuje Tadeusz Dębowski.
W ostatniej gonitwie dnia walkę o zwycięstwo stoczyły Charbinger pod Gabriele Bietolinim i Amadora (M. Kryszyłowicz). Na celowniku lepszy o szyję okazał się ogier, a dosiadający go włoski dżokej do dwóch tysięcy zwycięstw odniesionych na różnych torach świata dopisał triumf we Wrocławiu. Trzecia była Shila (A. Kabardov). Zwycięzcę trenuje Maciej Jodłowski.

Przy pięknej pogodzie – słonecznej i ciepłej – najlepszego wyścigowego konia i innych końskich sportowców, a także bardzo interesujące pokazy koni w pracy, oglądało pięć tysięcy widzów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.