Porażka Cuprum Lubin na inaugurację Plus Ligi

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-10-06 20:23 | Zmodyfikowano: 2014-10-06 20:50

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Asseco Resovii. Wicemistrzowie Polski wygrywali na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Później systematycznie powiększali przewagę a drużyna Cuprum nie była w stanie zniwelować strat. Gdy goscie prowadzili już 19:14 stało się jasne, że tylko jakieś nieszczęście może odebrać im triumf w tym secie. Ostatecznie zespół z Rzeszowa wygrał tę partię 25:20.

Drugi set to od początku lepsza gra beniaminka. Zespól Cuprum prowadził 8:4 a następnie 12:7. Gospodarze złapali wiatr w żagle i grali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej partii a drużyna Asseco nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych siatkarzy Cuprum. Lubinianie na drugą przerwę techniczną schodzili przy stanie 16:10 a później 20:13. Ostatecznie w pełni zasłużenie wygrali tego seta 25:20.

Trzeci set był od początku bardzo wyrównany a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. Do pierwszej przerwy technicznej była walka niemal punkt za punkt i ostatecznie to Resovia prowadziła 8:7. Zespół Cuprum doprowadził do remisu 10:10 a na drugiej przerwie technicznej wygrywał 16:14. I wówczas nastąpiła prawdziwa katastrofa. Do zakończenia seta drużyna z Lubina zdołała zdobyć zaledwie punkt i przegrała tę partię 17:25.

Czwarty set rozpoczął się od przewagi Resovii. Wicemistrzowie Polski objęli prowadzenie 6:2. Beniaminek z Lubina ruszył do odrabiania strat i na pierwszej przerwie technicznej przegrywał 6:8. Kolejne minuty to jednak ponownie lepsza gra gości i prowadzenie 12:7. Ostatecznie na drugiej przerwie technicznej zespół z Rzeszowa prowadził 16:11. Gospodarze doprowadzili do stanu 15:19, ale drużyna Asseco zdobyła kolejne dwa punkty i ostatecznie wygrała tego seta 25:17 a cały mecz 3:1.

Cuprum Lubin - Asseco Resovia 1:3 (20:25, 25:20, 17:25, 17:25)

Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz, Dmytro Paszyckij, Jeroen Trommel - Paweł Rusek (libero) - Adam Michalski, Paweł Siezieniewski.

Asseco Resovia: Rafał Buszek, Dawid Dryja, Russell Holmes, Marko Ivovic, Dawid Konarski, Lukas Tichacek - Michał Żurek (libero) - Michał Kozłowski, Nikolaj Penczew, Łukasz Perłowski, Jochen Schoeps.