BHP, czyli bielszy odcień bieli (PRZEGLĄD PRASY)

Wacław Sondej | Utworzono: 2014-10-08 07:22 | Zmodyfikowano: 2014-10-08 07:31
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Pisząc o niej Gazeta Wyborcza zwraca uwagę na prawdopodobne lekceważenie przez kopalniany dozór sygnałów o zagrożeniu metanem. Pani premier na miejscu dramatu powiedziała, że teraz to już na pewno zasady bezpieczeństwa pracy będą surowo egzekwowane. Okazuje się, że z bezpieczeństwem górników jest u nas jak z reklamą proszku do prania. Ciągle nam mówią, że ten nowy naprawdę pierze do białości. A potem pojawia się nowy czyli zespół Procol Harum gra jeszcze "Bielszy odcień bieli".

Gazeta Wyborcza ma dzisiaj wywiad z socjologiem prof. Henrykiem Domańskim. Moja pierwsza refleksja, jeszcze przed lekturą była taka: dobrze, że ma się dobrze, bo prof. to ta osoba, która była ofiarą wypadku i choć leżał w szpitalu, to ta sama policja, która była na miejscu wypadku, szukała go w lesie. Jest wszystko dobrze, a może być nawet jeszcze lepiej, bo profesor mówi, że "Kopacz może być lepsza niż Tusk (...) bo Polacy byli zmęczeni rządami Tuska". Coś podobnego czytam w Rzeczpospolitej, która omawia wyniki sondażu dające Platformie przewagę nad PiSem. Takiej sytuacji, by PO była liderem nie było od półtora roku. Zdaniem Rzepy to społeczeństwo daje Ewie Kopacz kredyt zaufania.

Rozbawia mnie ostatnio dr Marek Migalski, który, jeszcze jako europoseł, ale już bez szans na reelekcję, głosił jakie to niemoralne kwoty zarabiał. Dzisiaj znów się samobiczuje, w artykule zatytułowanym "Naukowcy nie do polityki" i gotów jest sam zastosować się do tego postulatu, niech no tylko ojczyzna poprawi finansowanie badań i naukowców. Czyli chce lepiej zarabiać.

Z tematów lokalnych warto zwrócić uwagę na sukces wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dużo pomysłów, wielkie zainteresowanie procentujące ponad 150 tysiącami głosujących. Wygrali rowerzyści - ich projekty kolejnych dróg dla rowerów mają najwięcej zwolenników. Stacja rowerowa zwana Wrocławiem rośnie w siłę. Szczegółową listę projektów wraz z liczbą zdobytych głosów zamieszcza Gazeta Wrocławska.

Natomiast Gazeta Wyborcza dzisiaj jest w tonacji "pod prąd". Oto myśl z komentarza Magdaleny Środy: "Kazirodztwo nie jest zagrożeniem dla żadnego społeczeństwa. To mocno zakorzenione tabu, którego nikt nie chce łamać". Parę stronic dalej dokłada do pieca Sławomir Sierakowski: "Współczesna nauka uważa homoseksualizm za naturalny i sprzyjający rodzinie". Nie podważam wyników badań, ale te tezy, wzbudzą dyskusje.

Rzeczpospolita pisze, że tęcza z pl. Zbawiciela w Warszawie ma teraz lepszą ochronę. Po prostu zalew tematyki. A do tego nasz mistrz świata w kolarstwie Michał Kwiatkowski przez cały rok będzie jeździł w tęczowej koszulce jako zawodnik najlepiej używający pedały.

Do usłyszenia się z Państwem...

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama