Obiecują pieniądze na in vitro i rozlepiają plakaty (Posłuchaj)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-09 17:15 | Zmodyfikowano: 2014-10-09 17:59
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

SERWIS WYBORCZY RADIA WROCŁAW: Wybory samorządowe 2014

Jest nowy kandydat na prezydenta w Legnicy - Bezpartyjni Samorządowcy chcą by z obecnym gospodarzem miasta Tadeuszem Krzakowskim powalczył aktualny radny sejmiku z Lubina, Tymoteusz Myrda. Kandydat nie ukrywa, że jest związany z innym miastem, ale do Legnicy zamierza przenieść najlepsze pomysły:

Kampania wyborcza na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze - kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak - Różecka rozdawała dziś mieszkańcom swoją wyborczą gazetę. Pojawiła się m.in. na Klecinie i w centrum miasta.

Do wrocławian trafi kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy materiałów z m.in. tekstem poparcia jakie kandydatce udzielił Jarosław Kaczyński. (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Mirosława Stachowiak - Różecka, która jeździła dziś po Wrocławiu na rowerze mówi, że gazetka to najlepsza forma promocji:

Informacje dotyczące kampanii wyborczej również w
specjalnych serwisach Radia Wrocław
od poniedziałku do piątku o godz. 18.30

Z kolei kandydat na prezydenta Wrocławia popierany przez SLD, Waldemar Bednarz zadeklarował w specjalnym oświadczeniu, że jeśli wygra wybory będzie z pieniędzy miejskich finansował zabiegi in - vitro. Na pełną refundację liczyć mają najubożsi mieszkańcy, bogatsi zapłacą, ale w części.

CZYTAJ: Oświadczenie Waldemara Bednarza w sprawię in vitro

Natomiast obniżenie podatków i opłat lokalnych oraz zmniejszenie strefy płatnego parkowania to obietnice, które składają kandydaci w wyborach prezydenta Świdnicy. Tymczasem obecny włodarz miasta, który walczy o kolejną kadencję mówi, że to deklaracje nierealne:

O fotel prezydenta Świdnicy będą się ubiegać w tym roku dwie kobiety: Alicja Synowska z własnego komitetu i Beata Moskal-Słaniewska z SLD.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz w niedzielę oficjalnie rozpocznie kampanię wyborczą. Na ten dzień zaplanowano konwencję z prezentacją kandydatów do rady miejskiej w stolicy regionu. Gospodarz miasta ma też przedstawić swój program wyborczy.

Kandydat do rady miejskiej Wrocławia na słupach energetycznych - do Radia Wrocław dotarły zdjęcia plakatów Piotra Wojtyczki z komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą rozwieszonych w miejscach niedozwolonych przy ul. Grabiszyńskiej. Młody polityk przyznaje, że wydrukował już swoje materiały wyborcze i jest zaskoczony całą sytuacją. Zapewnił, że upomni wolontariuszy, żeby rozwieszali plakaty wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Kandydat na radnego deklaruje też, że uprzątnie ulotki rozklejone przy ul. Grabiszyńskiej.

Chcą rządzić w zgodzie powiatem wałbrzyskim - kampanię wyborczą rozpoczął komitet obywatelski "Nasz Powiat". Kandydaci zapowiadają remonty dróg, nowe połączenia komunikacyjne i wsparcie dla młodzieży i seniorów. Zależy nam przede wszystkim na współpracy w Radzie Powiatu - mówi nam lider komitetu, Kamil Orpel:

"Nasz Powiat" zamierza prowadzić spokojną kampanię. Kandydaci zapowiadają spotkania z mieszkańcami. Będą namawiać ich do udziały w wyborach samorządowych, które zaplanowano na 16 listopada.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama