Walka o punkty w pierwszej lidze piłkarskiej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-10-30 16:04 | Zmodyfikowano: 2014-10-31 05:39

Mecz spadkowiczów - czyli KGHM Zagłębia i Widzewa Łódź - to spotkanie drużyn, które mają zupełnie inne cele. Zagłębie chce w tym sezonie wrócić do ekstraklasy. Zespół Piotra Stokowca gra ostatnio skutecznie i co najważniejsze zdobywa punkty. W ostatnich trzech meczach odniósł trzy zwycięstwa i zrównał się w tabeli z liderującą Termalicą Nieciecza.

Widzew rozpaczliwie broni się przed kolejną degradacją. W czternastu meczach zespół z Łodzi wygrał tylko raz - na wyjeździe z Arką Gdynia. Zdecydowanym faworytem konfrontacji jest zatem Zagłębie i powinno sobie poradzić. Początek spotkania na stadionie Widzewa o 19.45.

 

Dobrze w rozgrywkach spisuje się Chrobry Głogów. Beniaminek pewnie usadowił się w środku stawki i w każdym meczu walczy o punkty. W ostatnim meczu pokonał GKS Tychy a teraz na jego drodze stanie Arka Gdynia.

Ten zespół to duże rozczarowanie rozgrywek. Drużyna miała walczyć o awans a tymczasem znajduje się w dolnej połówce tabeli. W ostatnim spotkaniu Arka przegrała w Lubinie z Zagłębiem aż 0:4 i teraz przed własnymi kibicami będzie chciała odzyskać twarz. Początek meczu o 18.30.

 

Swoje problemy ma Miedź Legnica. Nie jest wykluczone, że do końca roku zespół będzie prowadził Janusz Kudyba, bo władzom klubu z Legnicy nie udało się zatrudnić nowego trenera po zwolnieniu Wojciecha Stawowego. Miedź jest przedostatnia w tabeli a w czternastu meczach zdołała odnieść tylko trzy zwycięstwa. Teraz zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Siedlce.

To idealna okazja na przełamanie. Pogoń znajduje się tuż nad strefą spadkową a w dotychczasowych meczach także odniosła tylko trzy zwycięstwa. Początek spotkania w Legnicy o 17.

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.