Sobota w 1. lidze: radość w Legnicy, smutek w Głogowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-18 20:50

Ze zmiennym szczęściem walczyły dziś dolnośląskie zespoły w 12. kolejce 1. ligi piłkarskiej. W obu meczach o wynikach decydowały gole zdobyte w doliczonym czasie gry.

Długo oczekiwane zwycięstwo odnieśli piłkarze z Legnicy. Prowadzeni po raz kolejny przez Janusza Kudybę piłkarze Miedzi wystawili jednak cierpliwość swych fanów na ciężką próbę. Mimo przewagi jednego zawodnika legniczanie wygraną zapewnili sobie dopiero w 91 minucie.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była czerwona kartka dla zawodnika Wigier Adrian Karankiewicza, który w 33 minucie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Daniela Ferugę. Obrońca gości 10 minut wcześniej mógł zostać bohaterem swojej drużyny, ale jego strzał głową trafił w poprzeczkę.

Już 4 minuty po zmianie stron legniczanie wykorzystali grę w przewadze, a na listę strzelców po silnym i precyzyjnym uderzeniu z dystansu wpisał się Radosław Bartoszewicz. Gospodarze próbowali pójść za ciosem ale kolejne strzały Mateusza Szczepaniaka i Ferugi nie były już tak precyzyjne. W 72 minucie zamiast drugiego gola dla Miedzi było 1:1. Nieporozumienie Daniela Tanżyny z bramkarzem Andrzejem Bledzewskim wykorzystał Sebastian Radzio, który umieścił ją w praktycznie pustej bramce.

Legniczanie walczyli do końca i nagroda spotkała ich w doliczonym czasie gry. W polu karnym Wigier faulowany był Yannick Kakoko. Presję udźwignął Wojciech Łobodziński i skutecznie wykonaną jedenastką zapewnił 3 punkty swojej drużynie

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:1(0:0)
1:0 - Radosław Bartoszewicz 49'
1:1 - Sebastian Radzio 72'
2:1 - Wojciech Łobodziński (k.) 90+1'

Miedź: Bledzewski - Bartczak, Lafrance, Tanżyna, Woźniczka - Bartoszewicz (73' Keon Daniel), Cierpka, Feruga (73' Szymański), Garuch (81' Kakoko), Łobodziński - Szczepaniak.

Wigry: Salik - Bartkowski, Karankiewicz, Wichtowski, Bogusz - Mackiewicz, Żebrowski (90' Biel), Rafalskis, Kopczyński (60' Tarnowski), Radzio - Adamek (39' Jarzębowski).

Żółte kartki: Garuch (Miedź) oraz Kopczyński, Bogusz (Wigry).
Czerwona kartka: Karankiewicz 33' (Wigry)

W jeszcze bardziej dramatycznych okolicznościach rozstrzygnęło się spotkanie w Nowym Sączu, gdzie z Sandecją walczyli piłkarze Chrobrego.

Do przerwy dogodne sytuacje mieli zawodnicy obu drużyn. W 7 minucie Damian Piotrowski sprawdził wytrzymałość poprzeczki bramki Sandecji. 13 minut później dla odmiany zawodnik gospodarzy Rudolf Urban trafił w słupek. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili głogowianie. W 42. minucie Piotrowski podał prostopadle do Łukasza Szczepaniaka, a ten wpadł w pole karne i pokonał Marka Kozioła.

W drugiej połowie na boisku długo nie działo się zbyt wiele ciekawego. Kulminacja emocji nastąpiła w samej końcówce spotkania. W 90 minucie Michał Michalec zbyt krótko wybił piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka. Ta trafiła do Marcina Makucha, który precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania.

To nie był koniec dramatu piłkarzy z Głogowa. W 4. minucie doliczonego czasu gry kapitan Sandecji Maciej Bębenek w kontrowersyjnych okolicznościach padł w polu karnym przy starciu z Michałem Michalcem. Sebastian Jarzębak mimo protestów gości podyktował rzut karny. Silnym strzałem pod poprzeczkę zamienił go na bramkę Adrian Frańczak. Głogowianie w dodatkowym czasie gry przegrali praktycznie wygrany mecz.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
0:1 - Łukasz Szczepaniak 42'
1:1 - Marcin Makuch 90'
2:1 - Adrian Frańczak (k.) 90+4'

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Kamil Słaby, Przemysław Szarek, Adrian Frańczak - Maciej Bębenek, Matej Nather, Sebastian Szczepański (65' Szymon Kuźma), Rudolf Urban (60' Irakli Gerkenaszwili), Łukasz Grzeszczyk - Mouhamadou Traore (77' Fabian Fałowski).

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb (35' Krzysztof Ziemniak), Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Karol Danielak, Mateusz Szałek, Krzysztof Ulatowski (69' Damian Ałdaś), Dominik Kościelniak, Łukasz Szczepaniak - Damian Piotrowski (75' Rafał Figiel).

Żółte kartki: Marcin Makuch, Kamil Słaby, Maciej Bębenek, Irakli Gerkenaszwili (Sandecja) oraz Damian Ałdaś, Krzysztof Ziemniak, Mateusz Szałek, Łukasz Bogusławski, Damian Piotrowski (Chrobry).