Koszykarze Turowa wciąż niepokonani

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-11-16 20:21 | Zmodyfikowano: 2014-11-16 20:52

Początek meczu był wyrównany. Ale już po trzech minutach gry i rzucie zza linii 6,75 Michała Chylińskiego Turów prowadził 5:2. Kolejne akcje to dobra gra gospodarzy. Za trzy punkty trafił Mardy Collins, do kosza rzucił także Uros Nikolić i po pięciu minutach meczu mistrzowie Polski prowadzili 10:4. Po kolejnych sześćdziesięciu sekundach było już 18:7 dla gospodarzy. Bardzo dobrze w ataku radzili sobie Tony Taylor i Chyliński a Anwil miał problemy ze skuteczną grą Turowa w obronie. Gdy do zakończenia tej części meczu pozostawały dwie minuty zespół Miodraga Rajkovicia prowadził już 23:11. Ostatecznie po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 26:13 dla zespołu ze Zgorzelca.

Drugą kwartę Turów rozpoczął od punktów Vlada Sorina Moldoveanu i Damiana Kuliga. Odpowiadał ze strony Anwilu Chase Simon. Po dwóch minutach tej części gry było 31:18. Ale zespół z Włocławka zaczął odrabiać straty. Do kosza trafili Konrad Wysocki i Piotr Pamuła. Przewaga gospodarzy zmalała do siedmiu punktów, było 31:24 i o czas poprosił trener Miodrag Rajković. To jednak niewiele pomogło, bo na pięć minut przed końcem drugiej kwarty zespół za Zgorzelca prowadził już tylko 36:31 a po kolejnych stu dwudziestu sekundach było już zaledwie 38:35. Na szczęście po chwili skutecznym rzutem za trzy punkty popisał się Nemanja Jaramaz. W kolejnych akcjach grę i ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Chyliński i na minutę i dwadzieścia sekund przed końcem Turów wygrywał 46:35. Taki wynik utrzymał się do końca tej części gry.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od skutecznych rzutów wolnych w wykonaniu Andrei Closariola. Szybko odpowiedział Jaramaz, ale ponownie do kosza zgorzelczan trafił Simon. Anwil rozpoczął odrabiania strat i po trzech minutach tej części gry tracił do drużyny Miodraga Rajkovicia tylko sześć punktów. Podobna różnica punktowa utrzymywała się także w kolejnych akcjach i na pięć minut przed końcem tej części gry na tablicy wyników było 53:48 dla zespołu ze Zgorzelca. Kolejnych sześć punktów zdobyli zawodnicy Anwilu i po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie 54:53. Na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty Anwil prowadził 63:60 i w tym momencie wygrywał tę część gry 28:14. Kolejnych pięć punktów zdobyli jednak zawodnicy ze Zgorzelca a ostatecznie na dziesięć minut przed końcem meczu po skutecznym rzucie Taylora Turów prowadził 69:63.

Na początku czwartej kwarty zawodnicy PGE Turowa błyskawicznie powiększyli przewagę i po niespełna dwóch minutach wygrywali 76:65. To był efekt skutecznej gry zwłaszcza Chylińskiego i Kuliga. Chwilę później piąty faul popełnił Crosariol i musiał opuścić parkiet a swoje kolejne punkty zdobył Moldoveanu. Po niespełna trzech minutach gry mistrzowie Polski wygrywali 79:68. Zgorzelczanie utrzymywali podobną przewagę i na trzy minuty przed końcem meczu prowadzili 87:77. Różnicę utrzymali do końca i ostatecznie triumfowali 97:89.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 97:89 (26:13, 20:22, 23:28, 28:26)

PGE Turów Zgorzelec: Michał Chyliński 25, Damian Kulig 15, Mardy Collins 12, Vlad-Sorin Moldoveanu 10, Chris Wright 10, Filip Dylewicz 9, Tony Taylor 7, Nemanja Jaramaz 5, Uros Nikolic 4, Jakub Karolak 0.

Anwil Włocławek: Chase Simon 20, Deonta Vaughn 16, Mikołaj Witliński 13, Piotr Pamuła 11, Konrad Wysocki 10, Arvydas Eitutavicius 9, Andrea Crosairol 8, Grzegorz Surmacz 2.