Nadchodzi zima... Będzie sroga czy łagodna? (Prognoza)

Piotr Słowiński, Gregor Niegowski | Utworzono: 2014-11-23 14:25 | Zmodyfikowano: 2014-11-23 14:25
Nadchodzi zima... Będzie sroga czy łagodna? (Prognoza) - Zdjęcia: Marek Zoellner, Piotr Słowiński
Zdjęcia: Marek Zoellner, Piotr Słowiński

W pewnym sensie zwiastuny zimy pojawiały się już kilka razy. Ale czy były wiarygodne? Ostatnio śnieg spadł we Wrocławiu, w okolicach ul. Mierniczej, gdzie pojawiła się ekipa Stevena Spielberga. Niestety fotografii nie mamy, bo stopniał tak szybko, jak szybko się pojawił. Jak to ze sztucznym śniegiem. Wcześniej, jeszcze w październiku, w Świeradowie-Zdroju mieliśmy do czynienia z innym zimowym uderzeniem. Ale tu też nie zima atakowała. To drogowcy, którzy wysypali na ulice tony soli. Pisaliśmy także o żwirku w Szklarskiej Porębie, który przypominał biały puch, ale tylko na zdjęciu. Pisaliśmy wreszcie o prawdziwej zimie, jednak tylko na szczytach górskich...

Wrocław
Świeradów-Zdrój
Szklarska Poręba
Śnieżka

Aktualną i jak najbardziej poważną prognozę pogody publikujemy poniżej. Najpierw jednak zaglądamy do Szklarskiej Poręby, gdzie śniegu nie ma i raczej w najbliższych dniach nie będzie, ale - bez względu na łaskawość natury - oficjalnie sezon zimowy rozpocznie się tam 6 grudnia.

W to, że sypnie, wierzą turyści. - Rezerwują miejsca na ferie świąteczne – mówi menadżer hotelu Kryształ w Szklarskiej Porębie, Bartosz Powiecki:

Ostatnie przygotowania do zimy trwają na karkonoskich wyciągach i w Jakuszycach. Podobnie jest po stronie czeskiej. Dodajmy, że mimo iż w Karkonoszach śnieg spadł tylko w najwyższej części gór, GOPR zaleca ostrożność przy planowaniu wycieczek, bo miejscami jest lód i są trudne warunki do wędrowania.

Nie zapowiada się też łatwo dla narciarzy. Starosta czeskiego Zaclerza, Miroslav Vlasak, mówi, że ratraki są gotowe do przygotowywania tras biegowych w Rychorach, ale nie wiadomo kiedy wyjadą:

Trasy w czeskich Rychorach, czyli wschodnich Karkonoszach zimą mają zostać połączone krótką ubita trasą z boiskiem w Niedamirowie po polskiej stronie granicy, na którym ćwiczą biegacze.

PROGNOZA POGODY

DOLNY ŚLĄSK

W niedzielę słonecznie. Na termometrach nawet do 8 stopni. - To jednak ostatni moment na spacer, bo w poniedziałek popada i to w całym regionie - mówi Maria Orawczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu:

Synoptycy uspokajają, że mimo zmiany pogody nie należy prędko spodziewać się zimowych temperatur.

WROCŁAW

W stolicy regionu pogoda spacerowa. Niedziela we Wrocławiu ciepła i słoneczna. Termometry pokażą nawet do 8 stopni. - Na zimę przyjdzie nam jeszcze poczekać - mówi Maria Orawczak:

W poniedziałek słońce schowa się za chmurami. Zachmurzenie będzie duże, spadnie też deszcz.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.