Wreszcie wygrana u siebie! Ślęza lepsza od Basketu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-29 22:51 | Zmodyfikowano: 2014-11-29 22:52

Przed tym spotkaniem nikt nie zakładał, że może ono skończyć się inaczej niż zwycięstwem Ślęzy. Rywalki z Konina w tym sezonie jeszcze nie wygrały więc przełamanie złej passy we Wrocławiu, byłoby najczarniejszym ze scenariuszy.

Ten się nie ziścił, bo zespół Radosława Czerniaka był zdecydowanie lepszy i od samego początku kontrolował przebieg meczu. Dość powiedzieć, że zespół Basketu przez 40 minut ani razu nie był na prowadzeniu. Ostatni remis - 12:12 - był w 6. minucie. Potem wrocławianki podkręciły tempo i po pierwszej kwarcie prowadziły już różnicą 10 punktów. Z upływem czasu przewaga Ślęzy rosła. W 34. minucie po rzucie Agnieszki Śnieżek beniaminek wygrywał już różnicą 30 punktów - 76:46.

Trener Radosław Czerniak przez większość meczu mógł z dużym spokojem obserwować poczynania swoich podopiecznych. Bezpieczne prowadzenie sprawiło, że już w w drugiej kwarcie szkoleniowiec zaczął mocno rotować składem. Na parkiecie pojawiły się m.in. debiutujące w TBLK Małgorzata Zuchora oraz zaledwie 16-letnia Patrycja Jaworska. To nie one jednak, rzecz jasna, nadawały ton w drużynie Ślęzy. Role te od początku sezonu zarezerwowane są bowiem dla Amerykanek. Zawodniczki zza oceanu i tym razem nie zawiodły. Najskuteczniejsza, nie tylko w Ślęzie ale i w całych rozgrywkach, Jhasmin Player zdobyła aż 27 punktów, dokładając do tego 12 zbiórek i 6 asyst. Podwójną dwucyfrową zdobycz zanotowała też jej rodaczka Gloria Brown (17 punktów i 10 zbiórek).

Ślęza Wrocław - Basket Konin 88:62 (25:15, 19:16, 24:11, 20:20)

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 27, Gloria Brown 17, Agnieszka Śnieżek 13, Joanna Czarnecka 8, Małgorzata Zuchora 8, Dorota Mistygacz 5, Paulina Pawlak 5, Pamela Stachnik 3, Bojana Vulic 2, Patrycja Jaworska 0.

Basket Konin: Jessica Lawson 14, Shannon Denise Bobbitt 13, Anna Dąbek 10, Marta Urbaniak 7, Żaneta Durak 6, Aleksandra Kaja 6, Iwona Płóciennik 4, Klaudia Sosnowska 2, Julia Drop 0.