Wrocławianin na podium Rajdu Barbórka

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2014-12-06 16:44 | Zmodyfikowano: 2014-12-06 16:45

W rozgrywanych w Warszawie zawodach najlepszy okazał się czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Jadący Fordem Fiesta R5 kierowca z Ustronia w Rajdzie Barbórka triumfował po raz drugi raz z rzędu. Czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy był najszybszy na czterech z sześciu odcinków specjalnych.

Drugie miejsce w 52. edycji imprezy zajął Grzegorz Grzyb, który do zwycięzcy stracił 15,8 s. Tomasz Kuchar jadący Subaru Impreza ukończył zmagania na trzeciej pozycji - strata 17,9 s. Wrocławianin wciąż pozostaje rekordzistą jeśli chodzi o liczbę zwycięstw w tym rajdzie. Tomasz Kuchar barbórkowe zmagania wygrywał aż sześciokrotnie.

Na ósmej pozycji uplasował się tegoroczny rajdowy mistrz Polski Wojciech Chuchała.

Rajd Barbórka tradycyjnie kończy wieczorne Kryterium Asów, rozgrywane na ulicy Karowej w Warszawie.