Alicja Tchórz gwiazdą pływackich mistrzostw Polski

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-12-22 06:12
A|A|A

Tchórz w ostatnim dniu zawodów dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium - zwyciężyła na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów zmiennym. Także dwukrotnie triumfował tego dnia Paweł Korzeniowski na 50 m stylem motylkowym i 100 metrów zmiennym.

Tchórz wywalczyła w sumie pięć medali - oprócz czterech złotych miała jeszcze srebro. Także pięć zdobyła jej klubowa koleżanka Klaudia Naziębło: trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Medaliści ostatniego dnia MP:

mężczyźni

50 m st. motylkowym:
1. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 23,29
2. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) 23,37
3. Oskar Krupecki (Śląsk Wrocław) 23,44

100 m st. grzbietowym:
1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) 50,03
2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) 51,30
3. Marcin Tarczyński (Kapry Armexim) 51,99

100 m st. zmiennym:
1. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 53,21
2. Łukasz Chmiel (AZS AWF Katowice) 54,91
3. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków) 55,00

200 m st. dowolnym:
1. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) 1.44,14
2. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) 1.46,49
3. Dawid Zieliński (MKP Szczecin) 1.46,60

200 m st. klasycznym:
1. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa) 2.08,83 rekord Polski juniorów
2. Maciej Certa (AZS AWF Warszawa) 2.09,72
3. Jacek Arentewicz (Shark Rudna) 2.09,90

4x200 m st. dowolnym:
1. Śląsk Wrocław 7.10,46
2. AZS AWF Katowice 7.13,01
3. AZS AWF Warszawa 7.18,85

50 m st. dowolnym:
1. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) 24,22
2. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków) 25,09
3. Nikola Petryka (Śląsk Wrocław) 25,17

100 m st. klasycznym:
1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) 1.07,14
2. Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) 1.08,39
3. Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) 1.09,74

100 m st. motylkowym:
1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) 59,62
2. Mirela Olczak (AZS AWF Warszawa) 1.01,07
3. Paulina Nogaj (Wodnik Radom) 1.01,08

200 m st. dowolnym:
1. Monika Czerniak (AZS UWM Olsztyn) 1.58,76
2. Justyna Burska (Piątka Konstantynów Łódzki) 1.59,43
3. Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki) 1.59,65

200 m st. grzbietowym:
1. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław) 2.08,30
2. Agata Magner (Jordan Kraków) 2.11,83
3. Gabriela Wójtowicz (AZS AWFiS Gdańsk) 2.12,46

400 m st. zmiennym:
1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) 4.42,10
2. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) 4.45,58
3. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) 4.47,86

4x100 m st. zmiennym:
1. Śląsk Wrocław 4.04,84
2. Juvenia Wrocław 4.05,75
3. AZS AGH Kraków 4.07,19.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama