Pływaczki Juvenii z medalami Mistrzostw Polski

WK, PAP | Utworzono: 2023-11-24 08:13
Pływaczki Juvenii z medalami Mistrzostw Polski - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) zdobyła w Poznaniu złoty medal mistrzostw Polski w pływaniu na 50 m stylem dowolnym i uzyskała kwalifikację olimpijską. Przepustkę do Paryża zapewnił sobie również Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) na 200 m grzbietem.

W czwartek na poznańskich Termach Maltańskich rozpoczęły się zimowe mistrzostwa Polski na długim basenie. Stawką są nie tylko medale, ale również minima na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Dausze oraz na igrzyska olimpijskie. Prawo startu w Paryżu zapewniła sobie Wasick, która już w eliminacjach uzyskała wynik 24,40, o 0,3 lepszy od wymaganego. W finale popłynęła jeszcze szybciej i zwyciężyła z rezultatem 24,21. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Juvenii Wrocław, Kornelia Fiedkiewicz.

Po medal sięgnęła też Anna Traczyk, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Z kolei srebro wywalczyła sztafeta Juvenii 4x200 metrów w składzie Anna Traczyk, Nicola Piebiak, Apolonia Rąp, Kamila Świdnicka.