Cztery medale Juvenii Wrocław na zakończenie Mistrzostw Polski w pływaniu

WK, PAP | Utworzono: 2023-04-30 08:00
Cztery medale Juvenii Wrocław na zakończenie Mistrzostw Polski w pływaniu - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Rekordy Polski Adeli Piskorskiej na 200 m st. grzbietowym i Dominiki Sztandery na 100 m st. klasycznym, a także kolejne minima kwalifikacyjne do startu na MŚ w Japonii - to bilans ostatniego dnia pływackich mistrzostw kraju w Olsztynie.

Piskorska triumfowała na 200 m st. grzbietowym z czasem 2.09,40, poprawiając o 0,34 s rekord kraju Alicji Tchórz sprzed 14 lat. Jej klubowa koleżanka Laura Bernat była druga w tym wyścigu z czasem dającym jej "przepustkę" na mistrzostwa w japońskiej Fukuoce (23-30 lipca). Brąz zdobyła natomiast Weronika Górecka z Juvenii Wrocław.

Minimum na MŚ wypełniła też Sztandera, która w finale na 100 m st. klasycznym czasem 1.07,10 poprawiła o 0,61 s swój tegoroczny rekord kraju z Lublina.

Przed zawodami w Olsztynie kwalifikacje do MŚ w Japonii w konkurencjach indywidualnych miało zapewnione pięcioro pływaków, obecnie kadra powiększyła się o czworo kolejnych.

Na najdłuższym kobiecym dystansie rozegranym w Olsztynie - 1500 st. dowolnym - wygrała Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź). Był to jej czwarty indywidualny złoty medal w zakończonych w sobotę mistrzostwach, zdobyła też dwa srebrne, dzięki czemu zajęła pierwszą pozycję wśród multimedalistów.

W klasyfikacji klubowej najwięcej medali zdobyły pływaczki wrocławskiej Juvenii - 11 (7 złotych, 1 srebrny, 3 brązowe).

W Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w olsztyńskiej Aquasferze przez cztery dni rywalizowało 615 zawodniczek i zawodników ze 114 klubów.