Pewna wygrana i 3 punkty siatkarzy Cuprum Lubin

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-07 18:11 | Zmodyfikowano: 2015-02-07 18:32

Podopieczni Gheorghe Cretu z regularnością szwajcarskiego zegarka punktowali podopiecznych Piotra Gruszki. Każdy z trzech setów zakończył się identycznym rezultatem: 25:21 na korzyć lubinian.

Tylko jednak w pierwszej partii gospodarze mogli mówić o w miarę bezproblemowym zwycięstwie. W inauguracyjnym secie lubinianie od początku do końca kontrowali przebieg wydarzeń, głównie dzięki dobrej grze w obronie i skutecznej walce na siatce.

Dwa kolejne sety upłynęły już pod znakiem bardziej wyrównanej walki. Zespół z Bielska w obu partiach potrafił wypracować sobie kilkupunktową przewagę, lubinianie jednak za każdym razem budzili się we właściwym momencie. W drugim secie Miedziowych do zwycięstwa poprowadził Szymon Romać, w trzeciej - złudzeń bielszczan pozbawili Łukasz Kadziewicz i Jeroen Trommel. Ten drugi otrzymał tytuł MVP spotkania.

Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Cuprum: Borovnjak, Trommel, Paszycki, Kadziewicz, Łomacz, Romać, Rusek (libero) oraz Łapszyński, Gorzkiewicz.

BBTS: Ferens, Neroj, Gonzalez, Buniak, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Pilarz, Bućko, Kwasowski, Błoński, Polański.