Śląsk nie dał rady osłabionemu mistrzowi kraju

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-02-07 23:02 | Zmodyfikowano: 2015-02-07 23:03

W kadrze meczowej lidera rozgrywek zabrakło m.in. kontuzjowanych Karola Bieleckiego, Piotra Chrapkowskiego, Krzysztofa Lijewskiego i Piotra Grabarczyka. Kibice, którzy szczelnie wypełnili halę AWF przy ul. Paderewskiego, mogli natomiast zobaczyć w akcji innych bohaterów Mundialu w Katarze - Michała Jureckiego oraz Sławomira Szmala. To nie reprezentanci Polski wystąpili jednak w rolach głównych. Wygraną gościom zapewnili bardzo skuteczni w sobotni wieczór Tobias Reichmann, Julen Aguinagalde oraz Ivan Cupić.

Wrocławianie kroku faworyzowanym rywalom dotrzymywali jedynie w pierwszym kwadransie spotkania. Potem kielczanie szybko odskoczyli na 3 gole. 2-minutowa kara dla Michała Jureckiego pozwoliła WKS-owi zmniejszyć straty do jednego gola. Na nieszczęście gospodarzy chwilę później na ławkę kar powędrowali Grzegorz Garbacz i Ivan Telepnev. Grając w osłabieniu szczypiorniści Śląska nie potrafili sobie poradzić w ataku, co skrzętnie wykorzystywali mistrzowie Polski. Po skutecznych  kontrach gracze Vive szybko powiększyli przewagę najpierw do 7, a potem do 8 bramek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście jak na mistrza Polski przystało - kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a Śląsk ambicją próbował zniwelować różnicę w umiejętnościach. Tych ostatnich zabrakło zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych beniaminka. Szczypiorniści Vive szybko powiększyli przewagę do 10 goli, a w ostatnich fragmentach spotkania trener Dujszebajew mógł sobie pozwolić na eksperymenty taktyczne na boisku. Osłabieni i grający w cały mecz w 10-tkę kielczanie byli bowiem i tak wyraźnie lepsi od drużyny z Wrocławia. Na tablicy wyników przewagę tę udokumentowali ostatecznie różnicą 10 bramek.

Śląsk Wrocław - Vive Tauron Kielce 24:34 (10:18)

Śląsk: Cudić, Prus - Krupa, Kryński 2, Herudziński 4, Koprowski 2, Garbacz 1, Jarowicz 2, Miszka, Radojević 2, Wróblewski, Ścigaj 5, Białaszek 1, Telepnev 5.

Vive: Szmal, Sego - Jurecki 3, Tkaczyk 2, Reichmann 9, Aguinagalde 5, Strlek 3, Buntić 3, Cupić 5, Jachlewski 4.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.