Ślęza przegrała ważny mecz z Basketem Konin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-25 21:34

Zespół Basketu Konin od początku meczu prezentował niezłą formę. Dobrze grały Amerykanki - Renee Taylor i była zawodniczka Ślęzy Gloria Brown. Dzięki skuteczności Adrianne Ross, Pauliny Pawlak i Magdaleny Leciejewskiej po pierwszej kwarcie Ślęza przegrywała 18:19.

W drugiej kwarcie wrocławianki uzyskały prowadzenie 33:30, ale kolejnych osiem punktów z rzędu zdobyły zawodniczki Basketu. Bardzo dobrze grała Aaryn Ellenberg. Zespół Daliusa Ubartasa uzyskał siedmiopunktową przewagę.

Trzecia kwarta to nadal przewaga Basketu. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie była zawodniczka Ślęzy Gloria Brown, która cały mecz zakończyła z dorobkiem 22 punktów i 22 zbiórek.

W czwartej kwarcie zespół Chemika miał już wysoką przewagę, a zawodniczki Ślęzy nie potrafiły odrobić strat. Wrocławiankom nie udało się zapewnić sobie gry w fazie play - off już po tym spotkaniu. W kolejnym meczu zagrają z Energą Toruń.

Basket Konin - Ślęza Wrocław 82:66 (19:18, 23:17, 22:12, 18:19)

Basket: Ellenberg 24, Brown 22, Taylor 19, Urbaniak 11, Kaja 6, Płóciennik 0, Visgaudaite 0.

Ślęza: Ross 22, Player 16, Pawlak 11, Leciejewska 7, Głocka 6, Nwagbo 2, Śnieżek 2, Czarnecka 0, Mistygacz 0.