Komisariaty grozy. Następny pobity w Wałbrzychu

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-03-12 07:30 | Zmodyfikowano: 2015-03-12 07:28
A|A|A

fot. Michał Wyszowski (Radio Wrocław)

Następne zarzuty dla wałbrzyskich policjantów. W grudniu informowaliśmy o dwójce mundurowych z komisariatu numer pięć, którzy na terenie jednostki mieli ze skutkiem śmiertelnym pobić jednego z zatrzymanych. Teraz zarzuty usłyszeli policjanci z komisariatu numer jeden, którzy według śledczych pałką pobili w pokoju przesłuchań młodego mężczyznę. Prokurator Ewa Ścierzyńska podkreśla, że ta przemoc była nieuzasadniona.

Podobnych spraw jest znacznie więcej, do naszej redakcji masowo zgłaszają się osoby, które mówią o brutalności wałbrzyskich funkcjonariuszy. Zarzuty to rzadkość, większość tych spraw kończy się umorzeniem.

Z dokumentów prokuratury w sprawie wydarzeń w komisariacie nr 1, do których doszło w maju 2014 roku: „Aleksander F. polecił stojącemu Pawłowi (nazwisko do wiadomości redakcji) odwrócić się do tyłu, oprzeć o stół, a następnie co najmniej trzykrotnie uderzył go pałką, tzw. tomfą, w pośladki, podczas gdy funkcjonariusz policji Stanisław M. polecił pokrzywdzonemu stać spokojnie i nie reagować na takie działania policjanta w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci poprzecznie ułożonych, brunatno zabarwionych sińców o wymiarach 19 na 4 centymetra w górnej części lewego pośladka (…). Ofiarą policjantów był 22-letni Paweł z Piaskowej Góry. - Pobili mnie, bo nie chciałem podpisać jakiegoś papierka. Dostałem parę razy, jak zaczęło boleć powiedziałem "Stop", ale bili dalej - opowiada:

Policjanci nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.


O DZIAŁANIACH WAŁBRZYSKIEJ POLICJI INFORMOWALIŚMY JUŻ WCZEŚNIEJ. ZOBACZCIE:

Zarzuty dla policjantów z Wałbrzycha
Biją, bo muszą wyrobić normę

Wyszedł pobity z komendy, sprawę bada prokuratura


O liczbie takich postępowań mówi portalowi www.prw.pl rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Ewa Ścierzyńska: Z danych za 2014 rok wynika, że do jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy wpłynęło łącznie 207 zawiadomień dotyczących podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Zdecydowana większość tych zawiadomień dotyczyła przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez policjantów. Z tych danych wynika, że w 57 przypadkach, prokurator w ogóle nie wszczął śledztwa, uznając, że nie ma do tego podstaw. W 122 sprawach prokurator uznał, że nie ma podstaw do przedstawienia funkcjonariuszom policji żadnych zarzutów i postępowania te zakończyły się umorzeniem. Do sądu zostały skierowane trzy akty oskarżenia wobec pięciu policjantów. Prokuratorzy skierowali także dwa wnioski o warunkowe umorzenie postępowania przez sąd.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~luki13
2017-07-27 14:20:32
z adresu IP: (178.209.xxx.xxx)
Ocena: 0
wałbrzyska policja to śmiecie, legalna mafia wraz z prokuratorem I nic z tym nie robią dalej czekają aż zabiją nastepnego chłopaka.chyba trzeba zabijać jak oni robią zaczną się samosondy mazowiecka zostanie z czasem wytepiona ha ha to jest polska
~Rita
2015-11-12 10:33:41
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie jestem w stanie uwierzyć ani panu Bartkiewiczowi ani autorowi tego materiału. Czytuję często wypowiedzi pana Bartkiewicza i jedno, co z nich wnioskuję, to ogromna nienawiść, szczególnie do policji, nie daję wiary szczerym intencjom tego człowieka. Pan Bartkiewicz próbuje kamuflować swoje prawdziwe dążenia, ale ja tego nie kupuję!!! Nie znam jego historii, ale coś chyba jet na rzeczy...
~ciuba
2015-05-15 18:01:33
z adresu IP: (185.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szajka z jedynki zatrudnionych w latach 90-95r to jeszcze szkoła "zomo" i starych "ubeków" kiedyś młode łepki zatrudnieni w policji szybko i łatwo uczyli sie metod przesłuchań , i tak zostało do tej pory chociaż patrząc z upływem lat i spraw przeciwko tej mafii z jedynki to trochę sfolgowali już się co nieco boją bo emerytura za pasem .Ale dawno powinni się za nich zabrać .Przechwałki przy piwku kto ile pał zarobił to standard Panów Mundurowych z Jedyneczki
~milichjant
2015-03-24 20:04:01
z adresu IP: (46.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
a co z moją stulejką
~ZIIELONY
2015-03-23 21:07:35
z adresu IP: (84.58.xxx.xxx)
Ocena: -2
OJ BYŁ KOMISARIAT GROZY NR 4 GDZIE pAN ŚMIESZEK ORAZ BRODACZ NAJPIERW POPIJALI A POZNIEJ PRZESŁUCHIWALI ZATRZYMANYCH,BOLALO CHOCIAŻBYŚ nic nie zrobił bo cię straszyli że będziesz odpowiadał za coś czego nie zrobiłeś,dzięki bogu komisariatu niema a oni już emeryci jeszcze chyba są
~ryhor
2015-03-22 16:37:17
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 4
hauuuuuuuuu hau hau !
~Komentarz został usunięty
2015-03-21 13:42:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~kamil
2015-03-20 09:53:51
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 1
ja tak samo byłem tam pobity
~vili vamore
2015-03-19 10:55:00
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wałbrzych dziś jest tak przygnębiającym miastem rozpaczy, że nie dziwota co się tam dzieje. Bieda bezrobocie, obskurne budynki mega dziurawe drogi, całe zastępy ulicznych żulików, złomiarzy z wózkami i zakapiorów w bramach. Lubię to miasto ale szkoda, że tak zdziadziało. Możecie się obrażać i bulwersować ale kogo by nie zapytać to Wałbrzych kojarzy się z patologią i dziadostwem i złymi zjawiskami, nie dziwi więc ten ani następnych sto artykułów o tym co tam się dzieje. Jakie społeczeństwo taka władza. pozdrawiam
~Dario
2015-03-17 15:53:37
z adresu IP: (178.42.xxx.xxx)
Ocena: -3
Słuchajcie koleżanki i koledzy! My tu piszemy o radiowozach a gdzie nasze podwyżki uposażenia? Trzeba coś zorganizować, bo władza ma nas w d... Nauczyciele, górnicy, lekarze i inni walczą o swoje, a my??? Związkowcy udają, że walczą o pieniądze dla nas, ale oni dostają podwyżkę dodatku i też mają nas w d... Kilka lat temu była akcja widelec, czy łyżeczka i dostaliśmy podwyżkę!!! Zacznijmy coś robić!!! Niech nasze żony pojadą do Warszawy jak żony górników. Zacznijmy chodzić do lekarzy, zabiorą 20 proc. ale pokażemy, że mamy już tego dość!!!! Porozmawiajcie o tym w swoich jednostkach i zaczynamy!!!! Pozdrawiam.
~emi
2015-03-16 20:23:15
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak to się mówi w policji pijany przegrany chociaż jesteś normalnym dobrym człowiekiem zajmą się tobą zrobią z ciebie co chcą
~emi
2015-03-16 20:16:21
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szacunek dla takich ludzi którzy starają się pomóc pokrzywdzonym dojść prawdy
~ryki
2015-03-16 20:05:26
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -1
niestety prawo jest nie dla wszystkich jednakowe możemy my obywatele je zmienić przez nagłaśnianie spraw pokrzywdzonych ludzi przez policję tak dalej być nie może ci co się czują ponad prawem policjanci musza odejść
~dora
2015-03-16 19:34:14
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie ma żadnej kontroli jak zachowują się w pracy interwencyjnej policjanci nikt tego nie sprawdza a w szczególności w nocy dlatego tak się nie dobrze dzieje w Wałbrzychu przecież policja nie tylko ma do czynienia jak tu opisujecie z lumpami ale z normalnymi obywatelami mają także wpadki za przekroczenie uprawnień dlaczego nigdy nikt za nie nie odpowiedział są nad nami górą
~Komentarz został usunięty
2015-03-16 10:36:57
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~żołnierz
2015-03-15 21:32:13
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: -3
Prawo w Polsce jest jedno dajcie człowieka a znajdzie się paragraf
~żołnierz
2015-03-15 21:28:55
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: -1
Gdzie jest sprawiedliwość gdzie biedny za bułkę dostanie odsiadkę a policjant za pobicie dostaje nagrodę prawo jest prawem dla wszystkich a nie kogoś stać dać w łapę i dostanie rok albo umorzą mu a biednego z góry skarżą za byle co wiem cos o tym nie stać cię siedzisz taka sprawiedliwość
~żołnierz
2015-03-15 21:15:37
z adresu IP: (176.58.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zakatować ich oko za oko niech nie czują się bez karni
~anarchista
2015-03-15 00:57:52
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
obczajcie stronę bezkarnoscpolicji(.)info , internetowy monitoring policyjnej bezkarności i brutalności
~aaga
2015-03-14 14:53:43
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ikona prawa JB zwolniony z policji za wypadek po pijaku ,teraz rzuca gnojem w Policjantów z zawiści ,co za obłuda i fałsz
~dudek
2015-03-14 12:11:54
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 11
Drodzy policjanci to nasze państwo Was nie szanuje, kiedyś za komuny byliście funkcjonariuszami pełną gębą, dziś służycie - tak służycie jak zwykła domowa służba jaką kiedyś miewali w swych pałacach hrabiowie, zostaliście sprowadzeni do roli lokaja na służbie u wielmożnego pana. Dlatego dziwie się Wam bardzo drodzy policjanci, państwo i politycy sprowadzili Was do parteru robiąc z Was lokai a Wy wciąż temu państwu wiernie i lojalnie służycie. Stosując niedopuszczalne i sprzeczne z prawem metody pracy podbijacie statystyki ale ryzykujecie sprawą karną i wyrzuceniem ze służby. Pytanie dlaczego i czy warto ? No chyba, że teraz do służby rzeczywiście przyjmują takich głupich stachanowców co to im mocniej ich lejesz batem po tyłku tym szybciej taczki z gruzem pchają.
~DB6
2015-03-13 20:28:12
z adresu IP: (195.191.xxx.xxx)
Ocena: 9
nowy komediant K.M. W-ch musi jakoś podtrzymać poziom i statystyki po swoim poprzedniku...a to nie łatwe. Powiedziałbym nawet - NIEWYKONALNE.
~271
2015-03-13 20:15:06
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -7
Jak czytam niektóre komentarze to masakra jakaś. (Nie) kochani policjanci z Wałbrzycha to naprawdę sku××××. Wiem co pisze, za byle go××o pala dostaniesz :( ale tak to juz na świecie bywa, wykorzystują to gdzie pracuja
~walbrzyszanin
2015-03-13 19:39:49
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Bardzo dobrze, ze w koncu media sie wziely za cos co jest zmora naszego panstwa ! Przeklete smiecie chca zniszczyc kazdemu zycie, kto ma choc odrobine wiecej kasy, albo lamie przepis, przy czym sami je lamia !!!!! Prowokacje przez insygnie i fiata brava , juz nawet nie robia na nikim wrazenia, bo juz kazdy to widzial. Mialem sprawe w sadzie bo nie przyjalem mandatu za predkosc zmierzona jakims starym radarem.. i co ? oczywiscie przegralem, pani policjantka ktora byla w zamian za smiecia ktory bal sie pojawic na sprawie znala w sadzie wszystkich, a od wlazenia im w dupe ze swoim parszywym dzien dobry co tam, byla brazowa juz na ryju. Przeciez ludzie nie sa slepi i widza ze to jedna wielka szajka bezkarnych kur** Jaki dowod w sparwie ? Przypuszczalnie byla to pana predkosc, po tym jak zeznali funkcjonariusze bedacy podczas kontroli, a podczas kontroli byl tylko 1 funkcjonariusz. Pani w sadzie wydajaca mi zaswiadczenie o wydanie uzasadnienia, od razu mi powiedziala ze z nimi nie wygram :) a uzasadnienie nawet nie przyszlo..
~KM3
2015-03-13 18:48:16
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Za darmo nie leją. Ja tam lałbym tych nierobów, gdzie popadnie. Dobrze Policja robi. A te szmaty, co tu się wypowiadają nie maja pojęcia o robocie dzisiejszego policjanta.
~czytelnik
2015-03-13 17:20:31
z adresu IP: (62.29.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kiedy w serwisach informacyjnych pojawia się news o ty, że np. ukradziono studzienki kanalizacyjne, pomalowano sprayem mur, czy rzucano kamieniami w autobus komunikacji miejskiej, to niemal zawsze pojawiają się też komentarze Czytelników, że „za komuny byłoby to nie do pomyślenia, bo ówczesna milicja zrobiłaby na komisariacie użytek z pałki, a obecna policja jest słaba i się boi itd.”. Kiedy policja złapie delikwenta, który nawywijał i da mu nauczkę, to znów jest porównywana np. z gestapo. Nie jestem zwolennikiem jakiejkolwiek agresji w jakiejkolwiek postaci, ale odnoszę wrażenie, że często te same osoby piszą, że bić trzeba, by przy następnym komentarzu okazywać oburzenie taką sytuacją.
~Komentarz został usunięty
2015-03-13 16:34:44
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~zainteresowana
2015-03-13 15:59:26
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 8
Droga redakcjo, przypadkiem trafiłam TU na TEN artykuł i mam do Was pytanie, dlaczego o funkcjonariuszach piszecie podając imię i pierwszą literę nazwiska, a pana pokrzywdzonego- Pawła jedynie imię? I jeszcze jedno pytanie, jakie były okoliczności tej całej sprawy, czemu Pan o którym mowa w artykule w ogóle się znalazł na komisariacie?
~Ziom
2015-03-13 15:32:39
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie ma to jak być SĘDZIOM samozwańczym i udawać prawego . Zamiast wypisywać laboraty do kościoła i bić się w piersi za grzechy i błędy własne........ . Nikt nie jest winny do puki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, choć i do sądów w naszym Państwie nie można mieś żadnego zaufania. Modne i na czasie zrobiło sie rzucaniem gównem w Policje , ......powąchajcie swoje dlonie.... . Jesteście dumni z tego co czujecie ... ?
~kazik
2015-03-13 13:47:41
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
2 lata temu złapali mnie z marihuaną. Policjanci z komisariatu numer 1 ukradli 150 zł z barku podczas przeszukania mieszkania.
~kokezanka
2015-03-13 12:54:31
z adresu IP: (89.190.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kiedy miałam 19 lat wracałam o 22 do domu z kolega od cioci z urodzin to był pechowy dzień ponieważ w pobliżu był jakiś mecz który nasza policja miała pilnować ale był spokój chłopaki się nie wyzyli wiec złapali mnie i kolegę bo nie przeszliśmy na pasach przeszkukali mi torebkę miałam ćwiartki wódki gdy kolega stanął w mojej obronie złamali mu nos gdy zobaczyli zdjęcie w portwelu ich nie kolegi dostałam łomot!!!pytam się za co za zdjęcie czy to zabronione w naszym kraju? Nie mogłam chodzić przez jakiś czas miałam sine nogi i tylek! Dziś nie wychodzę z domu bo się boje ze znowu ich spotkam to był najgorszy dzień w moim życiu błagania nie pomogły! Nie wierze w policję ani w sprawiedliwość na tym świecie!
~Jagielon
2015-03-13 11:25:54
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
Sam dostałem swojego czasu od policji i dziękuje im za to, bo pewnie gdyby mnie nie walnęli porządnie w łeb, to dzisiaj bym siedział na ławce popijając piwko zamiast studiować. Dali mi coś do zrozumienia, nie mam im za złe, bo wychodzę dzięki temu na ludzi.
~Komentarz został usunięty
2015-03-13 11:25:21
z adresu IP: (95.51.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2015-03-13 10:36:45
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -8
Komentarz został usunięty
~sebe
2015-03-13 09:41:59
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -7
Wałbrzyska policja to kurw jeba szukają Chu..do dupy i cwaniakuja tylko w kilku do mlodych to kurs.!!!
~Janusz Bartkiewicz
2015-03-13 09:12:48
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -9
Powyższy materiał jest autorstwa red. Michała Wyszowskiego z PR Wrocław. Przeczytajcie i posłuchajcie, bo Paweł Wyszowski nie rozmawiał z tzw. patologią. To są normalni ludzie, którzy mieli tego pecha, ze zetknęli się w pewnym momencie z funkcjonariuszami wałbrzyskiej policji. Również i ja mam kontakt z tymi ludźmi, mam również (od nich) dokumentację procesową, której analiza uzasadnia przypuszczenie, że prowadzone postępowania były tendencyjne. Prokuratura umarzając sledztwa (lub odmawiając ich wszczęcia) opiera się na tym, co zeznali policjanci. A ci - wiadomo - wszystkiemu zaprzeczają lub po prostu twierdza, ze nie pamiętają niczego. Jednocześnie prokuratura odmawia wiarygodności zeznaniom pokrzywdzonych, nie podejmując (za pośrednictwem BSW KGP) żadnych czynności, które mogłyby, przy pomocy również działań operacyjnych) wskazać, że pokrzywdzeni nie kłamią. Za tym, co pokrzywdzeni mówią przemawiają obdukcje lekarskie, nagrania z monitoringu, ale w takich przypadkach prokuratura albo odmawia uznania ich jako dowodów, albo nie widzi tego, co WIDZI KAŻDY CZŁOWIEK KIEDY MATERIAŁ TEN MOŻE OBEJRZEĆ. Ponieważ, jako przewodniczący SAL "Obywatel" zbieram materiały niezbędne do zrealizowania akcji "Policjant Mój Przyjaciel", zwracam się do wszystkich wrażliwych na krzywdę innych tych którzy sami się zetknęli z taka bezprawna brutalnością niektórych policjantów, aby kontaktowali się ze mną (e-adres na mojej stronie www). Nasze działania nie są skierowane przeciwko Policji, ich celem jest ochrona dobrego imienia tych policjantów, którzy uczciwie, rzetelnie i zgodnie z prawe, wykonują swoje obowiązki. Ale jeżeli Policja nie jest w stanie sama uporać się z BANDYTAMI W MUNDURACH, to MY, jako OBYWATELE, musimy je w tym pomóc. Cytuję za M. Wyszowskim: "rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Ewa Ścierzyńska: Z danych za 2014 rok wynika, że do jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy wpłynęło łącznie 207 zawiadomień dotyczących podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Zdecydowana większość tych zawiadomień dotyczyła przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez policjantów. Z tych danych wynika, że w 57 przypadkach, prokurator w ogóle nie wszczął śledztwa, uznając, że nie ma do tego podstaw. W 122 sprawach prokurator uznał, że nie ma podstaw do przedstawienia funkcjonariuszom policji żadnych zarzutów i postępowania te zakończyły się umorzeniem." To tylko dane prokuratury za 2014 rok !!!! Jest to przerażające, bo w 179 przypadkach prokuratura uznała, że składający zawiadomienie kłamali !!!! To dlaczego w ślad za tym nie poszło 179 postępowań prokuratorskich z art 238 kk (zawiadomienie o przestępstwie, które nie miało miejsca) - czyżby dlatego, ze wówczas sąd miałby okazję zapoznać się z dowodami przedstawionymi przez pokrzywdzonych brutalnością policjantów? W naszej akcji wystąpimy do posłów (już jesteśmy po rozmowach) o poselska interpelację w tej sprawie, ale obejmującą nie tylko rok 2014, ale 10 lat. Bo zło dzieje się od lat i policja sama sobie z nim poradzić nie może. ZATEM POMÓŻMY JEJ MY - SPOŁECZEŃSTWO.
~Janusz Bartkiewicz
2015-03-13 09:01:56
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -8
Poniższy materiał jest autorstwa red. Pawła Wyszowskiego z PR Wrocław. Przeczytajcie i posłuchajcie, bo Paweł Wyszowski nie rozmawiał z tzw. patologią. To są normalni ludzie, którzy mieli tego pecha, ze zetknęli się w pewnym momencie z funkcjonariuszami wałbrzyskiej policji. Również i ja mam kontakt z tymi ludźmi, mam również (od nich) dokumentację procesową, której analiza uzasadnia przypuszczenie, że prowadzone postępowania były tendencyjne. Prokuratura umarzając sledztwa (lub odmawiając ich wszczęcia) opiera się na tym, co zeznali policjanci. A ci - wiadomo - wszystkiemu zaprzeczają lub po prostu twierdza, ze nie pamiętają niczego. Jednocześnie prokuratura odmawia wiarygodności zeznaniom pokrzywdzonych, nie podejmując (za pośrednictwem BSW KGP) żadnych czynności, które mogłyby, przy pomocy również działań operacyjnych) wskazać, że pokrzywdzeni nie kłamią. Za tym, co pokrzywdzeni mówią przemawiają obdukcje lekarskie, nagrania z monitoringu, ale w takich przypadkach prokuratura albo odmawia uznania ich jako dowodów, albo nie widzi tego, co WIDZI KAŻDY CZŁOWIEK KIEDY MATERIAŁ TEN MOŻE OBEJRZEĆ. Ponieważ, jako przewodniczący SAL "Obywatel" zbieram materiały niezbędne do zrealizowania akcji "Policjant Mój Przyjaciel", zwracam się do wszystkich wrażliwych na krzywdę innych tych którzy sami się zetknęli z taka bezprawna brutalnością niektórych policjantów, aby kontaktowali się ze mną (e-adres na mojej stronie www). Nasze działania nie są skierowane przeciwko Policji, ich celem jest ochrona dobrego imienia tych policjantów, którzy uczciwie, rzetelnie i zgodnie z prawe, wykonują swoje obowiązki. Ale jeżeli Policja nie jest w stanie sama uporać się z BANDYTAMI W MUNDURACH, to MY, jako OBYWATELE, musimy je w tym pomóc. Cytuję za M. Wyszowskim: "rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Ewa Ścierzyńska: Z danych za 2014 rok wynika, że do jednostek podległych Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy wpłynęło łącznie 207 zawiadomień dotyczących podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy policji. Zdecydowana większość tych zawiadomień dotyczyła przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez policjantów. Z tych danych wynika, że w 57 przypadkach, prokurator w ogóle nie wszczął śledztwa, uznając, że nie ma do tego podstaw. W 122 sprawach prokurator uznał, że nie ma podstaw do przedstawienia funkcjonariuszom policji żadnych zarzutów i postępowania te zakończyły się umorzeniem." To tylko dane prokuratury za 2014 rok !!!! Jest to przerażające, bo w 179 przypadkach prokuratura uznała, że składający zawiadomienie kłamali !!!! To dlaczego w ślad za tym nie poszło 179 postępowań prokuratorskich z art 238 kk (zawiadomienie o przestępstwie, które nie miało miejsca) - czyżby dlatego, ze wówczas sąd miałby okazję zapoznać się z dowodami przedstawionymi przez pokrzywdzonych brutalnością policjantów? W naszej akcji wystąpimy do posłów (już jesteśmy po rozmowach) o poselska interpelację w tej sprawie, ale obejmującą nie tylko rok 2014, ale 10 lat. Bo zło dzieje się od lat i policja sama sobie z nim poradzić nie może. ZATEM POMÓŻMY JEJ MY - SPOŁECZEŃSTWO.
~psy
2015-03-13 08:40:39
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
Widzę, że milicjanci mają dostęp do internetu i potrafią nawet pisać. Szkoda, że ukrywają się tutaj pod dziwnymi nickami, jak internetowi anonimowi dzieciojebcy. Masz odwagę lać człowieka pod osłoną munduru, to miej odwagę przyznać się do swojego bohaterstwa i nie ukrywaj się chociaż tutaj.
~Zenek
2015-03-13 06:26:50
z adresu IP: (83.28.xxx.xxx)
Ocena: 8
Jak zachowujecie się jak bydło to tak też was trzeba traktować. Za darmo nie dostał. Wszyscy mieszkańcy widzą jak grupy młodych, pijanych szczurów kręcą się po mieście, mordy drą i szukają zaczepki.
~Komentarz został usunięty
2015-03-13 01:44:44
z adresu IP: (92.9.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~Dupa od srania
2015-03-13 00:33:40
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 1
Poszkodowanych jest sporo i nie zakładajcie ludzie, ze to patologia. Sami nie widzieliście, nie byliście, także nie wiecie jak sytuacja wyglądała. Wszystkie komentarze typu: "należało się; za darmo nie dostali" - TO WIDAĆ, że komentującymi są policjanci, więc teraz pytanie do Was "z policji" podnoszący rękę na obywatela: czy teraz nie piszecie wprost, że tak właśnie działacie? Przecież to widać od razu kto co komentuje - pewnie jesteście zamieszani w niejedną sprawę i wylewacie swe żale. Fajnie by było gdyby Wasze IP ktoś posprawdzał i nazwiska tu sypnął na forum. Może obywatele też powinni dokonać na Was samosądu, skoro Wy w ten sposób działacie? Pozdro nieudaczni życiowo i pchający się do korytka!
~Kaja
2015-03-13 00:23:33
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -12
Wiekszosc policjantow to patologia, ledwie szkoly skonczyli. Pchaja sie tam za ciepla posadka by dotrwac do emerytury majac stala prace. Nie panuja nad emocjami, wiec sie tam nie nadaja. Takich powinni za jedno niedociagniecie wywalac, a nie trzymac by szkodzili spoleczenstwu. Walbrzyska policja nadaje sie do wymiany w 90 %
~acab
2015-03-12 21:38:49
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: -4
kto ma wiedziec ten wie jak jest, acab jp
~LUCKY
2015-03-12 21:27:01
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: -6
To jest jakaś masakra co się dzieje u nas w W-CH , oni działają jak zwierzęta a nawet gorzej , nie będę opisywac mojego przypadku bo to nie ma sensu. A moim zdaniem "policja" POWINNA "MIEC KAŻDE MIEJSCE" monitorowane. Uważają się za osoby bezkarne , nie ma się co dziwic jak "prokuratura" nic z tym nie robi.....Tylko szkoda młodego człowieka za to że miał tak okropne męki.... Wyrazy współczucia dla rodziców chłopaka....
~wiewi
2015-03-12 21:05:44
z adresu IP: (81.100.xxx.xxx)
Ocena: -7
mam nadzieje ze trafia za kratki a tam juz sie nimi zaopiekuja.
~aaa
2015-03-12 21:02:25
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -12
Chcę powiedzieć, że na policję nie ma co liczyć...To nie dzieje się od teraz. Mój brat został pobity, skopany na placu zabaw,był z malenka corcia,dodam,skopany po głowie, gdzie miał odbite podeszwy butów policjantów. Nie zrobil nic zlego,bo po przewiezieniu na były komisariat 3 został wypuszczony. "Ale na "3"dostał tyle pal,że nie mógł sam chodzićI co?Dalej muszą wyrabiać normę. .
~ryt
2015-03-12 20:37:04
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 13
Nikt za darmo nie dostaje.
~ania
2015-03-12 20:28:04
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -7
Jedynkę znam z własnego doświadczenia policjant pobił mojego nieletniego syna ale prokuratura ze Świdnicy jak zwykle umożyła śledztwo u nas to standard
~Pobity
2015-03-12 20:02:34
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ciężko mówić o pomówieniach jak jedzie się na komiseriat a wychodzi sie z niego z krwiakami i sladami od paly za to ze sie nie chciało zrobic czegos czego nawet nie musiales robic... tylko dlatego bo szeryfowie ci tak kazali... Policja jest potrzebna ale powinna pomagac a nie karcic
~ja 1
2015-03-12 19:47:25
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: -5
jeżeli takie spotkanie bedzie zorganizowane to ja chetnie pójde i opowiem o tym co przydażyło sie mi i mojemu synowi worek na głowie pobicie i umorzona sprawa cha cha żałosne nagle słucha się Wałbrzyszan dziwne ale może wreszcie coś ktoś zacznie działać w tej nierównej walce z Wałbrzyskimi plicjantami ?????? ciekawe????? Dzban goryczy się przelał ?????
~przerażona
2015-03-12 19:30:12
z adresu IP: (176.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
Uważam ,że należy podawać nazwiska tych którzy biją , może zgłoszą i inni i wywalą tych drani z policji.
~Komentarz został usunięty
2015-03-12 19:09:34
z adresu IP: (91.196.xxx.xxx)
Ocena: 10
Komentarz został usunięty
~Kazimierz57
2015-03-12 19:03:41
z adresu IP: (91.202.xxx.xxx)
Ocena: 8
Nie jestem funkcjonariuszem policji ale niedawno ZŁAPAŁEM ZŁODZIEJA! Proszę sobie wyobrazić zdziwienie "delikwenta" jak dostał komendę: GLEBA U.UU! ŁAPY NA GŁOWIE I MORDA W KUBEŁ! Po "akcji" doszedłem do siebie, bo nie mogłem dać mu po ryju. Wezwałem policję a delikwenta z "dowodem wyrwanym z łap" przekazałem ...szefowi firmy! Został wypuszczony przez szefa...
~emeryt
2015-03-12 18:56:17
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak się tylko coś dzieje nie tak komedia t. Nie poda ci ręki zapamiętaj to
~emeryt
2015-03-12 18:54:59
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
Panowie policjanci nie ma co walić statystyk dla komediantow to wy będziecie sadzenie nie oni ja odrobił em tyle co trza i leżę sobie co miesiąc wpływa nikt mi za n ic nie podziękował do dziś taka jest prawda
~ofofod
2015-03-12 18:48:53
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -2
Kto choć raz wylądował na dołku , bądź jakiś jego znajomy , wie , że jest to norma .
~podatnik
2015-03-12 18:39:47
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -10
Fajnie poczytać te wszystkie psie wpisy. Szczególnie wtedy gdy sobie człowiek uświadomi, że te indywidua popierające bandytyzm i zlewające swoja robotę DOSTAJĄ KASĘ ZA SWOJĄ BUMELKĘ Z NASZYCH PODATKÓW !!!! Na bruk z takimi pracownikami.
~policjant
2015-03-12 18:03:14
z adresu IP: (95.160.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dlatego na spokojnie i do 1wszego panowie i panie. Po co mamy się spuszczać nad tą robotą jak można wszystko zlewać i głowa spokojna i do sądów nie trzeba jeździć. Ja już straciłem zapał do tej roboty i robię tak, żeby Polska nie zginęła :)
~ktos
2015-03-12 17:52:56
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: -5
pozamykać ich i problem z glowy
~gosc
2015-03-12 17:48:10
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kim jest jakis bartkiewicz, zomol z milicji z kryminalnej a wtedy to sie dopiero napierdzielalo nie panie bartkiewicz, a awans to pan mjal za wlaziwdupstwo czy napierdzielanie
~Sebastian
2015-03-12 17:20:22
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Każdy, kto mówi o brutalności policji powinien poprzechadzać się tamtejszymi ulicami. Sorry, ale łatwiej w mordę dostać niż kebab kupić.
~Natalia
2015-03-12 17:19:37
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ja nie moge złego słowa powiedzieć, aczkolwiek... Byłam na tym komisariacie w lato. Pan dzielnicowy zajął się moją sprawą, a później porozmawialiśmy o pierdołach. Problem zaczął się gdy na komisariat znajdujący się na Piaskowej Gorze zawiozłam znalezioną kartę bankowa. Każdy mnie lekceważył a chciałam tylko dobrze...
~Pit Bull
2015-03-12 17:06:06
z adresu IP: (91.236.xxx.xxx)
Ocena: 0
He, he, he. Dobrze im tak. Bić to tylko ja mogę i to nawet po mordzie, a mnie pies nie bo mam swoje prawa w końcu w demokracji żyje, no nie?
~Jan
2015-03-12 16:48:49
z adresu IP: (91.236.xxx.xxx)
Ocena: 6
Loć takich i patrzeć czy równo puchnie jak rodzice nie wychowali, a jak nie dadzą to mieć to wszystko w du... i patrzeć na zegarek, byle do trzeciej i do emerytury
~Komentarz został usunięty
2015-03-12 16:20:20
z adresu IP: (79.78.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2015-03-12 16:03:59
z adresu IP: (194.105.xxx.xxx)
Ocena: -12
Komentarz został usunięty
~alberto
2015-03-12 16:00:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -6
Przecierz to jest jakaś paranoja zróbmy z nimi porządek!!! bo nas zatluka albo nasze dzieci
~Alberto
2015-03-12 15:58:40
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -4
Szmaciarze, szmaciarze i jeszcze raz szmaciarze
~franz mauer
2015-03-12 15:57:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ile zostało osób skazanych za pomówienia Policjantów. Wiadomo, że dobry skuteczny Policjant może łatwo zostać pomówiony i zanim oczyści się z zarzutów to w pewnej chwili sobie powie po co mi to było lepiej jak pluną ci w twarz to powiedz że deszcz pada i odchodzi z tej firmy. To nie jest demokracja
~głuszyczanin
2015-03-12 15:52:37
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ci co nigdy nie byli na komisariatach żadnych niech się nie wypowiadają ;-)
~st.chor.szt.MO
2015-03-12 15:45:26
z adresu IP: (91.196.xxx.xxx)
Ocena: 23
Drodzy Policjanci. Służycie Demokratycznej Ojczyźnie, gdzie Prawa Człowieka i tym podobne pierdy przesłaniają zdrowy rozsądek. Propozycja ! Zlewajcie sprawy i nie angażujcie się emocjonalnie lub co gorsza "statystycznie" w wykrywanie. Wiadomo, że zawsze trzeba było przycisnąć bandytę czy innego spekulanta aby się rozpier...ł Jednak za takie zachowanie będziecie sądzeni i skazywani, dlatego też "służcie" społeczeństwu tak jak na to zasługuje. Łapiecie złodzieja i grzecznie pytanie. Czy Pan się włamał, proszę pamiętać o odpowiedzialności z art.233kk, a jednocześnie być świadomym swych uprawnień z 183kpk. Tu wyjaśnijcie tylko obywatelowi jego prawa bo inaczej też będziecie ŹLI. Sami wiecie jak ta bajka dalej się by potoczyłaprzy tak prawym zachowaniu policjanta ???!!!!!!!! Wiecie Doskonale i pozwólcie to zrozumieć tym co chwalą się statustyką, a wówczas może znów wróci się do materiałów obciążających czy "pracy" nad bandytą. Ech PRL w tym zakresie był jak trzeba. Pozdrawiam
~stary pies
2015-03-12 15:25:27
z adresu IP: (91.212.xxx.xxx)
Ocena: 4
słabo ..... ze się skarży, czy wy uważacie ze Policjanci nie mają co robić łapią przypadkowego człowieka i zabierają na jednostkę po to tylko żeby mu lanie dać :) paranoja jakaś. Po za tym z lompami i marginesem nie da się i nie można rozmawiać jak z normalnym obywatelem, kto ma z takimi do czynienia wie o czym pisze
~yhym
2015-03-12 15:23:01
z adresu IP: (91.212.xxx.xxx)
Ocena: 8
tak , a za niedługo bedziecie chcieli żeby Policjanci łapali złodzieji i bandytów, wtedy oni powiedzą STOP ja nic nie widzę i nie słyszę bo każdy szuja nas może pomówić, ciekawe czy wtedy będziecie tacy mądrzy nocą , sami .....Pan czy Pani prokurator powinni wszcząć śledztwo w dwóch kierunkach, jeden o przekroczenie uprawnień a drugie o pomówienie funkcjonariusza, zawiadomienie o nie popełnionym przestepstwie a kara powinna być surowa jeśli któreś przestepstwo uda się udowodnić
~fgh
2015-03-12 15:16:03
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 6
I co w takich sprawach jednemu lumpowi się wierzy bo pomówił policjantów?
~Rebel Yell
2015-03-12 14:52:07
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ormowców jak widzę nadal dostatek.
~abc
2015-03-12 13:52:29
z adresu IP: (217.75.xxx.xxx)
Ocena: 16
Dawniej pałka niejeden problem rozwiązała i był porządek! Chuligani, bandziory i wszelkiego gatunku oprychy bali się i tak winno być. Teraz byle szczyl napisze skargę, że policjant "krzywo się na niego popatrzył" i uruchamia się procedura. Dokąd my dojdziemy w ten sposób ??? Na pewno do tego, że 90% policjantów żeby mieć spokój będzie odwracać głowę a jak się nie da to jak najmniejszym nakładem sił coś tam zrobić. Byle nie podpaść no bo po co się tłumaczyć,chodzić po Prokuratorach, Sądach i itp.!
~Arab
2015-03-12 13:03:49
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 2
A u nas kara chlosty to normalka a w Polandi to przestepstwo ale jaja.
~radzio
2015-03-12 13:01:43
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 9
Byle lump ma wieksze prawa niz policjant w tym pojeba.ym kraju. Dlatego nie dziwie sie tym madrym gliniarza, ze wola obrucic glowe niz byc potem pomawianym. Lepiej isc na 8 godzin na luzie bez stresu pojsc do domu. NIE PODNIECAJCIE SIE MLODZI GNIEWNI.
~ddd
2015-03-12 12:47:38
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 8
nie wierze w te kłamliwe artykuły,tanie sensacje a pomawianie policjantów to chleb powszedni
~koba
2015-03-12 12:45:31
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wszyscy źle skończymy przez zachłanność naszych najwyższych przełożonych gotowych do wymuszenia sukcesu za wszelką cenę nawet idąc drogą "po trupach", szaleńcza pogoń za wynikami przekroczyła już granice ....., wszelkie granice. A wszystko w imię statystyki policyjnej i wiecznie nie zaspokojonej w swych statystycznych i krwiopijczych żądzach KGP. Nie ważne, że ludzi leją na komisariatach, nie ważne, że stosują poza prawne metody przesłuchań, nie ważne, że co jakiś czas prokurator stawia policjantom zarzuty przekroczenia uprawnień lub pobicia, nic nie jest ważne poza jednym jedynym KGP chcę więcej, wciąż więcej........ i jeszcze więcej....., ciągle co raz więcej....... Panowie generałowie oby kiedyś historia was nie oceniła i nie nazwała jakimś bardzo nie chlubnym mianem, bo historia kołem się toczy i zna przypadki wielkich generałów co to kiedyś potęga ich była wielka a dziś są nikimi, zewsząd opluwanymi wzbudzającymi pogardę osobnikami którzy nawet w chwili pogrzebu nie mają spokoju wobec protestujących ludzi i mediów.
~Max
2015-03-12 12:30:09
z adresu IP: (46.171.xxx.xxx)
Ocena: -1
Polska stała się Państwem policyjnym !! Najwięcej otrzymują przywilejów w zamian wprowadzają zamordyzm gorszy niż w czasach komuny !!Te jednostki stają się tak samo patologiczne jak grupy przestępcze !!
~Gnójpopachy
2015-03-12 12:02:45
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niestety jak widać, właśnie tak teraz wyglądają czynności śledcze. Metoda "czołowego natarcia". Żenada.
~ZygZak
2015-03-12 11:46:52
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 3
W tym porąbanym kraju nie ma już autorytetów.
~zdfgzd
2015-03-12 11:42:08
z adresu IP: (185.28.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dobrze że cie w dupe policjanci nie zerz..neli NIEWINNI wszyscy niewinni ŻENADA
~ada
2015-03-12 10:33:12
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 11
Za darmo nie biją! Lump na lumpie w tym mieście. Z policji nie jestem, ale znam kilka osób z tej branży. To nie jest łatwy kawałek chleba wbrew obiegowej opinii. Powinny być większe prawa dla funkcjonariuszy, bo za jakiś czas spokojnie nie będzie można wyjść na ulicę.
~ziom
2015-03-12 10:21:28
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: -3
ale jaja, czyli to co pokazali w ekspresie reporterów, to jednak prawda. I po kiego były te oświadczenia komendy, że niby dziennikarze kłamią, itd....
~......Leśniczy
2015-03-12 10:09:54
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bartkiewicz najpierw niech wytłumaczy się społeczeństwu ze swoich porażek i wstydliwych wpadek a nie zabiera się za rozliczanie innych. To tak jakby złodziej został sędzią i chciał wymierzać kary za kradzieże innym .
~nick
2015-03-12 09:43:01
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -1
Co Ty wiesz o zabijaniu... :)
~puhu
2015-03-12 09:22:47
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 1
Poniżej to chyba w większości panowie funkcjonariusze się odezwali, pan "teddy" pan "aaa" czy pan "dsa" - Panowie, z takimi poglądami na swoją pracę to wy się nie nadajecie do tej roboty, mentalnie tkwicie w systemie totalitarnym. Poza tym, że nie nadajecie się na policjantów, a co najwyżej na milicjantów nkwdzistów czy sbków, to jesteście najnormalniej w świecie podłymi i głupimi cykorami bo bicie, bezbronnego już człowieka, pod osłoną wykonywanej funkcji to zwykła podłość, tchórzostwo i głupota. Głupota to dlatego, że prędzej czy później sie na tym przejedziecie.
~w nery
2015-03-12 09:14:16
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
W dupę bijecie? A gdyby ktoś delikwentowi uszkodził wszyty esperal?
~ZGODA
2015-03-12 08:13:13
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 2
I BEZPIEKA NASTĘPNY BĘDZIESZ TY !
~dsa
2015-03-12 08:00:16
z adresu IP: (159.245.xxx.xxx)
Ocena: 14
I dobrze niech leją bandytów co na ulicach niewinnych ludzi biją lub okradają. Zbyt świętoszkowate zachowanie wobec tych bandytów doprowadziło do tego co mamy teraz, czyli pobicia ze skutkiem śmiertelnym i 3 lata w zawiasach.
~aaa
2015-03-12 07:52:42
z adresu IP: (213.158.xxx.xxx)
Ocena: 17
No moze troche fantazja poniosla f-szy ale w koncu za darmo nikt tam nie trafia i nikt za grzechy baranka nie bedzie po glowie glaskal. Skoro wymiar sprawiedliwosci w postaci sadow kuleje to i f-sze bardziej sfrustrowani sytuacja i sami biora sprawiedliwosc w swoje rece, czego nie jestem ogromnym zwolennikiem poniewaz wlasnie czasami fantazja moze poniesc. Ale kilka gum chyba nikomu nigdy nie zaszkodzilo a do pionu postawilo i dalo do przemyslen. Skoro od dluzszego czasu jest nagonka na policjantow to w takim razie gdy brutalnie pobija kogos bandyci np we wroclawiu chcial bym tez uslyszec piekna audycje nt tego problemu! no chyba,ze to malo medialne????!
~teddy
2015-03-12 07:43:43
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 1
207 krymów dostało w łeb od policji. W czym problem? Oni nie byli tam by zwiedzać komisariat. Skończcoe z ciśnieniem na dobroć policji, bo za kilka lat nie wyjdziecie do sklepu po bułki. Ci obecni uciśnieni już się o to zatroszczą.